Cesvainietes JANĪNU PUPAUSI un MARTU BUĻU uz sarunu rosināja uzaicināt kāda vērīga riteņbraucēja, kas garāmbraucot bija pamanījusi cauri ceļa malā augošajiem apstādījumiem raugāmies krāšņu puķu dārzu, taču izrādās, ka ziedi nav vienīgais, kas priecē dārza saimnieces.
Pašlaik dārziņā visskaistāk uzziedējušas dažādu šķirņu un krāsu dienziedes, daļa no tām pirktas no vietējās audzētājas Ritmas Zeiļukas. Vēl nesen beiguši ziedēt pēdējie īrisi; tie dārziņā aizņem četras grēdas, un ziedu laikā esot liels raibums. Saimnieces pat teic, ka to saaudzis tik daudz, ka labprāt ar gumiem padalītos. – Pirkām savulaik gumiņus Madonā par latu, un tie tik labi vairojas, ka jau vairākas reizes esmu dalījusi citiem, lai cilvēki var ieaudzēt arī savos dārziņos, – uzsvēra Janīna Pupause.
Līdzīgi kā citur diemžēl arī šis dārziņš šogad nav izsprucis sveikā bez kaitēkļiem un slimībām – baltajām lilijām slimība atņēmusi lapas, palikuši vien cēlie ziedi kātu galā, tāpat arī gliemeži nodara savu postažu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.07.2014.
Autore: RITA TURKINA
AUTORES foto