Vestēnietis ANDRIS BLAŽEVIČS jau desmito gadu kolekcionē dažādas dekoratīvās sveces – nesen viņa iespaidīgā kolekcija bija aplūkojama vaļasprieku izstādē „Mans ku-kū".
Nosaukums, lai gan humoristisks, trāpīgi raksturo to aizrautību un degsmi, ar kādu arī Andris krāj sveces. – Kā tik kaut kur dodos, vienmēr ir jāieiet veikalā nopirkt kādu svecīti, – atklāj jaunais vīrietis.
Sveces viņa kolekcijā atceļojušas no visas Latvijas – tepat no Vestienas, Madonas, Dzelzavas, arī Alūksnes, Jelgavas, Rīgas. Sveces izlietas dažādu dzīvnieciņu, eņģeļu, Salaveču, sēņu u. c. veidā, un katrai ir atrasta vieta plauktiņos pie sienas, kur tās priecē mājinieku acis. Sveču krāšana aizsākusies 13 gadu vecumā, kad pirmo svecīti – piramīdas formā – viņam uzdāvināja. Tā tas arī aizgājis. Kad jautāju, kura svecīte šķiet visskaistākā, Andris, protams, atsmaida, ka visas ir sirdij tuvas, jo katrai ir arī savs stāsts. Lūk, piemēram, želejsveci skaistā stikla glāzē uzdāvināja skolotāja, savukārt iespaidīgā lieluma sveces suņa un zaķa izskatā iegādātas Rīgā. – Nevar jau visas sveces nopirkt, tāpēc parasti veikalā jāizvēlas tikai viena. Taču tajā reizē nopirkām abas, jo ar tanti nevarējām izšķirties, kuru labāk ņemt. Tad nu paņēmām katrs savu, – atceras Andris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.05.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto