Radošums ir kā gaisma, kas iedegas cilvēka iekšienē. Tas ir spēks, kas ļauj pasauli redzēt citādāk — tur, kur citi redz sienu, radošs cilvēks ierauga durvis; tur, kur citi dzird klusumu, viņš saklausa melodiju.
Radošie cilvēki ir dvēseles, kas elpo krāsās, vārdos, skaņās un idejās. Radošums ir saruna ar pasauli, kas nekad nebeidzas – tā mainās, aug un pārtop līdz ar mums. Vislielākais prieks rodas brīdī, kad šis iekšējais dzirksteles mirklis tiek padalīts ar citiem un tas iedvesmo.
Varakļāniete Rūta Puntuža-Pleša ar radošām lietām ir uz "tu" un savās zināšanās un prasmēs labprāt dalās ar citiem.
Oktobra izskaņā Murmastienē norisinājās rudenīga meistarklase, kuras laikā dalībnieces apguva jaunas prasmes un veidoja galda dekorus no koku lapām.
Rūta daudzus gadus mācījās un dzīvoja Jelgavā, bet pirms vairākiem gadiem atgriezās dzimtajā pusē.
– Pirms četriem gadiem ar vīru un dēlu pārcēlāmies uz dzīvi atpakaļ Varakļānos. Esmu beigusi LBTU un ieguvusi mājturības un tehnoloģiju un vizuālās mākslas skolotājas izglītību, kā arī maģistra grādu teorētiskajā pedagoģijā. Esmu strādājusi gan pirmsskolas izglītības iestādēs par audzinātāju, gan vispārizglītojošajā skolā par vizuālas mākslas skolotāju, gan interešu izglītības centrā "Junda" Jelgavā, kur biju šuvēja. Savulaik biju arī muzejpedagogs Varakļānu Novadpētniecības muzejā, – ar sevi iepazīstina Rūta Puntuža-Pleša. – Tagad strādāju Varakļānu Kultūras centrā, kur esmu mākslinieciskā noformētāja/dekoratore. Viss mans ikdienas darbs saistās ar radošumu, jo katram pasākumam, kas notiek Varakļānos, Murmastienē un Stirnienē, vajag dekorācijas. Paralēli dekoratora darbam, vadu radošās darbnīcas Varakļānos un Murmastienē. Pirmā darbnīca bija rudens galda dekori no kļavu lapām, novembrī organizēšu ģipša trauku liešanas un Adventa vainagu gatavošanas radošās darbnīcas.
Lieli un mazi dekori un meistarklases nav vienīgais, ar ko Rūta nodarbojas ikdienā.
– Brīvajā laikā gleznoju, adu, zīmēju, dziedu korī un ansamblī. Nevaru pateikt, kas patīk vislabāk, jo patīk viss – sākot no sīkiem darbiņiem, beidzot ar betona skulptūru veidošanu, jo jebkurš radošais darbs prasa izdomu, spēju tikt galā ar izaicinājumiem, kas rodas darba procesā, un lielākais prieks ir par gala rezultātu, kas priecē citus. Iedvesma noteikti ir interneta dzīles, kā arī daba. Spēju saskatīt skaisto visā, – pārliecību pauž Rūta un piebilst, – šobrīd viss ir saistībā ar valsts svētkiem. Esam parūpējušies par skaistu noformējumu. Kultūras centra fasādei mums ir divi lielie Latvijas karogi un valsts ģerboņa zvaigznes. 17. novembrī būs svētku koncerts Varakļānos, bet dienu pirms, 16. novembrī, – Murmastienē. Gatavojamies, un top noformējums svētku tematikā.
14.11.2025.