Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pavasarī mostas slāpes pēc mākslas

ZANE BIKOVSKA

Autors • 18.04.2024.

Pavasarī mostas slāpes pēc mākslas
Burtu lielums

Dzelzavas kultūras namā no 16. līdz 30. aprīlim apskatāma Beļavas mākslas studijas „Krāsu prieks” dalībnieku veidoto gleznu izstāde „Kad sirds ar krāsām sarunājās”. Kultūras nama vadītāja MONTA BIEZĀ „Staram” neslēpj — lai arī izstāde apmeklētājiem ir atvērta vien dažas dienas, to apskatīt paguvuši daudzi, un interese vēl tikai pieaug.

– Izstādē apskatāmas Solveigas Kļaviņas, Ivetas Driņinas, Aigas Mūrnieces, Ojāra Tirziņa, Artūra Nagļa, Kristīnes Dīsneres, Rimmas Mellenbergas un Agneses Beltes gleznas. 20. aprīlī pulksten 20 Dzelzavas kultūras namā viesosies Beļavas amatierteātris ar Aivara Banka komēdiju „Šedevrs". Sanāca tā, ka gleznu izstāde sasaistās ar gaidāmo izrādi, un gribējās, lai apmeklētājiem ir iespēja baudīt arī mākslu. Tieši Beļavas mākslas studijai ir fantastiska vadītāja, un, lai gan tēma ir viena, katrs mākslinieks var izpausties brīvā stilā. Rezultātā top brīnišķīgi darbi! Izstādi jau ir paguvuši apskatīt gan mākslinieciskie kolektīvi, gan kolēģi no skolas un pagasta pārvaldes, arī pansionāta iemītnieki izteica vēlēšanos atbraukt ciemos. Esmu sagatavojusi arī nelielu īsfilmiņu ar māksliniekiem, ko varēs redzēt ikviens interesents. Tā kā izstādei nav rīkota atklāšana, būs jauki, ka mākslinieki varēs pievienoties virtuāli. Darba laikā viņiem būtu grūti pie mums tikt, tāpēc šī filmiņa kalpos kā alternatīva iespējai tikties ar māksliniekiem. Tajā viņi pastāstīs par sevi un saviem mākslas darbiem. Ja iedzīvotājiem būs vēlēšanās satikt māksliniekus klātienē, varētu mēģināt to noorganizēt, – stāsta Monta Biezā.
Viņa uzsver – apmeklētība ir ļoti laba, ļaudis interesējas un labprāt izmanto iespēju apmeklēt izstādi. Monta ļoti priecājas, ka vietējie izrāda interesi par mākslu un ir ar šo kultūras jomu uz „tu".
– Man pašai ir interesanti paklausīties un uzzināt ko jaunu par to visu. Domāju, ka citiem māksliniekiem tas būtu vēl jo interesantāk. Esmu gandarīta, ka vietējie šādas iespējas izmanto un novērtē. Runas noteikti vēl ceļos no cilvēka pie cilvēka, un līdz mēneša beigām izstādi pagūs apskatīt vēl daudzi interesenti. Šī nebūs vienīgā sadarbība ar Beļavas mākslas studiju – tās dalībnieki ir ļoti atsaucīgi, un es domāju, ka saglabāsim komunikāciju arī turpmāk. Māksliniekiem ir daudz skaistu gleznu, veltītas katram gadalaikam. Gleznās, kas Dzelzavā apskatāmas patlaban, dominē pavasara tematika, lai gan dažas gleznas ietver sevī arī ziemīgas detaļas. Gleznās attēloti gan dabasskati, gan ainavas, gan dzīvnieki – katrs izpaudies brīvā interpretācijā par tēmu „pavasaris". Izstādē apskatāmas desmit gleznas, – atklāj Monta, piebilstot – viņai izteikta favorīta nav.
Katra glezna Dzelzavas kultūras nama vadītājas skatījumā ir dievīga – tām ir savs stāsts un ļoti lielā mērā no katras dienas noskaņojuma atkarīgs ir tas, kurš mākslas darbs vairāk iet pie sirds. Taču šo pāris dienu laikā starp izstādes apmeklētājiem izkristalizējušies iecienītākie.
Dzelzaviešus kultūras nama vadītāja vērtē kā patiesus šīs jomas entuziastus un priecājas, ka viņi tik aktīvi apmeklē piedāvātos pasākumus. Monta Biezā plāno izveidot iedzīvotāju aptauju, lai tajā viņi varētu izteikt viedokli par sev vēlamākajām kultūras norisēm un tādējādi Monta izprastu, kas šejienes ļaudīm patīk vairāk.
Monta ieskicē arī 20. aprīlī gaidāmo komēdiju. Notikuma vaininieki – padzīvojušu ļaužu pāris – palikuši bez darba un mitekļa. Situāciju glābj mantotā mājele mazpilsētā, kuras jaunais īpašnieks bēniņos atrod gleznu. Par tās vērtību viņš spriež tikai pēc sava vizuālā priekšstata. Negaidīti uzrodas zinošs cilvēks, kurš gleznā atpazīst slavena meistara otu, un tad tikai sākas…
Protams, ka arī Montai ir sirdij tuvi hobiji, ar ko aizpildīt brīvo laiku – viņa spēlē amtierteātri savā dzimtajā pusē, aizraujas arī ar suņu sportu un ir motobraucēja. Tiesa gan, kopš uzsākts kultūras nama vadītājas darbs, hobijiem sanāk atvēlēt mazāk laika. Monta par sevi smejoties saka tā: „Sportiska neesmu, cenšos atrast tādu sporta veidu, kurā pēc iespējas mazāk jākustas, jo sportot man nepatīk, taču aktīvu un adrenalīna pilnu dzīvesveidu gan dzīvoju labprāt".

19.04.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px