Dienas kļūst īsākas, vakari tumšāki. Cilvēkiem arvien vairāk gribas gaismu. Mājīgu un romantisku noskaņu sirdī un telpā var ienest svecītes liesmiņa.
Ir cilvēki, kas labprāt nodarbojas ar sveču liešanu, lai pēc tam tās dāvinātu vai pievienotu savai kolekcijai. Meirānietei Ilvijai Krēsliņai šī ir patīkama nodarbošanās, kas aizsākās pirms diviem gadiem.
– Sveces man ir patikušas jau ļoti sen. Tām ir īpaša aura. Tā pamazām sāku tās kolekcionēt, un jau ir izveidojusies interesanta kolekcija. Pirms diviem gadiem pieteicos kursiem, ko vadīja pasniedzēja Benita Šmite no Rīgas. Beidzot kursus, šī lieta mani ļoti ieinteresēja. Uzskatu, ka šī ir viena no jaukākajām nodarbēm tumšajos rudens vakaros, – pastāstīja Ilvija Krēsliņa.
Sveču liešana nav sarežģīta, bet ir nepieciešamas nelielas zināšanas. Ilvija Krēsliņa sveču liešanas māku ir rādījusi arī skolā, bibliotēkā un citos interešu klubiņos. Turpina Ilvija: – Cilvēkiem, kas vēlas darboties ar sveču liešanu, nav jābaidās, ka kaut kas varētu neizdoties. Manuprāt, ja vienreiz to pamēģina, tad vēlas atkal atkārtot. Uzskatu, ka sveču liešana īpaša kļūst, kad tajā iesaistās arī ģimenes locekļi un draugi. Man ļoti palīdz vīra brāļa meita Zane, kam arī ir iepatikusies sveču izgatavošana. Prieku sagādā radošais sveces gatavošanas process, kur interesantākais ir kompozīciju veidošana.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.11.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
Foto no personiskā arhīva