(Sākums 10., 17. februāra, 2., 23. marta, 20. aprīļa un 11. maija numurā)
Uz divām nedēļām nokļuvu vienā no Nikaragvas lielākajām koloniālajām pilsētām – Leonā. Tā ir vēsturiskā Nikaragvas galvaspilsēta un vienmēr bijusi Granadas konkurente par populārākās koloniālās pilsētas statusu. Abas pilsētas gadsimtiem ir sacentušās savā starpā. 1839. gadā Leona kļuva par Nikaragvas galvaspilsētu, taču vairāku gadu garumā galvaspilsētas statuss tika pārbīdīts no Leonas uz Granadu un atpakaļ, tāpēc par kompromisu tika izraudzīta Managva, kas ieguva galvaspilsētas statusu 1858. gadā. Leona ir pazīstama kā liberāla, moderna un universitāšu pilsēta. Savukārt Granada ir konservatīva, vēsturiskāka un iecienītāka kā tūristu galamērķis. Taču interesanti, ka tajā pašā laikā Leonā ir vairāk sandīnistu (Nikaragvas valdošās sociālistu partijas un prezidenta Daniela Ortegas atbalstītāju), bet Granadas iedzīvotāji vairāk tiecas veikt politiskās pārmaiņas valstī.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.06.2012.
Autore: Santa Grinberga
AUTORES foto