Kopš pagājušā gada septembra Madonas fitnesa klubā „NeoGym" strādā jauna un pozitīva trenere IVETA DREIMANE, piedāvājot apmeklēt viņas vadītās individuālās un grupu nodarbības.
Iveta ar dzīvesbiedru un dēliņu, kam martā paliks trīs gadi, uz Madonu pārcēlās tikai pagājušā gada augustā; iepriekš viņi kādu laiku dzīvoja Jaunkalsnavā. Iveta Dreimane pastāsta: – Bet vispār mana dzimtā pilsēta ir Saldus. Pēc vidusskolas beigšanas kādu laiku dzīvoju Rīgā, Latvijas Universitātē ieguvu humanitāro zinātņu bakalaura grādu Āzijas studijās. Tālāk dzīve aizveda uz Salaspili, ir pabūts un strādāts arī Norvēģijā un Holandē. Uz Madonu mani atveda dzīvesdraugs, kam šī ir dzimtā puse. Lai gan ir mazliet grūtāk, ka neesmu šejieniete, esmu tāds cilvēks, kam labi būs jebkur, ja vien blakus ir tuvie cilvēki. Tā arī Madonā esam labi iedzīvojušies un esmu tiešām apmierināta ar man dāvāto iespēju strādāt par treneri. Veselīgs dzīvesveids mani ir aizrāvis vienmēr, arī pirms dēliņa piedzimšanas biju aktīva, tad sekoja neliela pauze bērna kopšanas atvaļinājuma laikā. Taču nekad nebiju domājusi, ka strādāšu šādā amatā.
Pavērsienu dzīvē nesa pagājušais gads, kad Ivetai piedāvāta jaunā darbavieta – iepriekš viņa „NeoGym" strādājusi par zāles administratori. – Paldies īpašniekasm Valērijam, kas manī saskatīja šādu perspektīvu un rosināja izmācīties par treneri. Tā kā fitness mani saista un ikdienā ar to jau vairāk vai mazāk nodarbojos, piekritu un šo izvēli neesmu nožēlojusi. Pusgada intensīvu apmācību laikā izmācījos Latvijas Treneru tālākizglītības centrā. Protams, visinteresantākās bija praktiskās nodarbības Aleksandra Čuprika un Ralfa Upmaņa (DCH studijas vadītājs, kas šobrīd palīdz dalībniecēm tievēšanas šovā „Ievas pārvērtības") vadībā, kaut arī teorijas apguve bija ļoti vērtīga. Tā nu kopš pagājušā gada septembra vadu gan grupu, gan individuālās nodarbības, – atklāj Iveta.
Jauna gada iestāšanās un pavasara tuvošanās daudziem, jo sevišķi sievietēm, liek sarosīties un pildīt apņemšanos uzlabot savu fizisko formu. Nodarbības Ivetas Dreimanes vadībā ir aizraujošas un motivējošas, jo viņa ik reizi pievērš uzmanību tam, lai sportošanā neiezagtos rutīna.
– Treniņus veidoju tā, lai neapnīk ne man, ne klientēm. Atnākot uz nodarbību, sievietes iepriekš nezina, ko darīs. Citreiz vairāk izmantojam hanteles, nūjas vai vingrošanas bumbas. Citreiz uztaisām apļa treniņu, kas vispār ir netradicionāls un ieviests tikai kopš jaunā gada. Apļa treniņš atšķiras ar to, ka trīs reizes jāizpilda 10-12 dažādu vingrojumu loks, ar atpūtu starplaikā, – teic Iveta Dreimane.
Arī pārējās grupu nodarbībās viņa cenšas ieviest ko atšķirīgu: – Kad gāju mācīties, jau zināju, ka noteikti nekoncentrēšos uz aerobiku tās parastajā izpratnē. Man pašai tā nav sirdij tuvākā, jo aerobikā ietilpst arī deju soļi, kas jāatceras. Protams, ir sievietes, kurām tieši tas patīk, bet, domāju, arī dažādība ir laba lieta. Esmu vairāk vērsta uz netradicionālākām grupu nodarbībām, kurās galvenā uzmanība vērsta uz kardiotreniņu, lai dedzinās tauki, kā arī nostiprinošajiem vingrinājumiem, lai augums ir stingrs, tvirts, skaists. Tas jau ir mūsu sieviešu mērķis – kaut ko nomest un uzlabot ķermeņa aprises.
Ja vien cilvēks atbilstīgi labi jūtas, fitnesā nav vecuma ierobežojumu, tomēr Iveta ir izstrādājusi divas atšķirīgas intensitātes programmas jaunākām un vecāka gadagājuma klientēm. Visaktīvākās nodarbību apmeklētājas ir sievietes vecumā no 30 līdz 50 gadiem, savukārt vīrieši vairāk iecienījuši individuālās nodarbības svaru zālē.
Jautāta, kā sportotājiem sokas ar rezultātiem, trenere atbild: – Katram cilvēkam, protams, veicas citādi. Piemēram, dažām klientēm rādītāji ir ļoti iespaidīgi – pat mīnus 3 kg mēnesī. Mani visvairāk priecē tas, ka klients sevī ir atradis motivāciju, nāk regulāri un apzinās savu mērķi. Ne tikai to, ka grib labi izskatīties, bet arī vispārēju veselības un pašsajūtas uzlabošanos. Tā stunda fitnesa zālē tiek pavadīta paša labā, un tas noteikti ir labāk, nekā vēl vienu stundu nosēdēt pie televizora vai datora.
Saprotams, pēc pirmajām muskuļu sāpītēm vai brīžos, kad kilogrami nekrītas tik ātri, kā gribētos, motivācija mēdz zust. Tad jāpatur prātā izvirzītais mērķis un jāakcentē, ka tiek darīts sevis, nevis kāda cita labā. Tāpat, kā Iveta Dreimane uzsver, nav tomēr tā, ka „es tagad kārtīgi izsportojos, tātad varu arī kārtīgi paēst". – Pret diētām kā tādām izturos rezervēti, jo uzskatu, ka svarīgāk ir pārdomāt, ko, cik daudz un kad tu ēd. Kādus produktus izslēdzot no ēdienkartes, agrāk vai vēlāk vienkārši norausies. Tas nav vajadzīgs. Es labāk gatavoju veselīgi, no vietējiem dārzeņiem un produktiem. Galvenās ir brokastis – tajās labi jāpaēd. Vakarā jācenšas izslēgt no uztura ogļhidrātus, dienā daudz jālieto ūdens. Tāpat trīsreiz dienā dzeru zaļo tēju, jo tā regulē un palīdz vielmaiņai. Savukārt, ja izdzerta krūze kafijas vai tējas, tikpat daudz ir jāizdzer ūdens, – to, kas palīdz viņai uzturēt lielisku formu paralēli treniņiem fitnesa centrā, atklāj Iveta Dreimane.