Madonas rajonā, uzsniegot sniegam un iestājoties salam, pamazām uzsāks darboties arī slēpošanas trases. Daudzviet līdz 1. janvārim sniega krājumi bija deficīts, un mūsu rajonā nedarbojās neviena kalnu un distanču slēpošanas trase.
Patlaban situācija ir nedaudz mainījusies, un 5. janvārī pulksten 10 tiks atklāta sezona Lido kalna kreisajā pusē.
Rēķu kalnā vēl tiek pūsts mākslīgais sniegs, un trases atklās tikai tad, kad tām būs pietiekami kvalitatīvs sniega segums.
Uz dabiskā sniega segumu cer Liepiņkalna saimnieki Liezēres pagastā, sakot: – Kad Lielais Pēteris nobirdinās biezu sniega segu, tad arī sāksim slēpot.
Šajā nedēļas nogalē vēl slēpot nevarēs arī Gaiziņkalna Golgāta trasēs, jo arī te gaida Sniega mātes labvēlību. Tāpat Briežkalnā Ērgļos un Bākūzī vēl šajās brīvdienās slēpot varēs tikai tad, ja būs sniegs.
Distanču slēpošanas cienītāji var doties uz slēpošanas un biatlona sporta bāzi "Smeceres sils", kur no 1. janvāra var slēpot apgaismotajā slēpošanas trasē 2 km garumā.
Interneta mājas lapā www.sleposana.lv var aplūkot tabulu, kur pretim Latvijā jau slēpošanai atvērtajiem kalniem ir zaļš punktiņš. Latvijā vakar vēl bija tikai 10 slēpotājiem pieejamo kalnu – Baiļi, Žagarkalns, Milzkalns, Reiņa trase, Egļukalns, Kordes trase, Mežezers, Riekstu kalns, Sauleskalns, "Zviedru cepure".
Sekojiet informācijai arī mājas lapā www.madona.lv .
Autore: IVETA ŠMUGĀ