Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Ķirmji” nepūš “misiņtaures”

Redakcija

Autors • 23.02.2008.

“Ķirmji” nepūš “misiņtaures”
Burtu lielums

Lielai daļai latviešu viens no labākajiem aktīvās atpūtas veidiem ir balles, citiem labāk patīk pasēdēt pie viesību galda un tikai nedaudz izlocīt kājas, kad, kā saka, ir labi iesiluši. Daudzi atzīstas, ka ar "otro pusīti" iepazinušies tieši ballē, sadejojušies un joprojām mīl dejot gan ballēs, gan deju kolektīvos.

Viena no pazīstamākajām balles deju mūzikas grupām mūsu novadā ir "Ķirmji". Par viņiem šoreiz stāsta viens no grupas dibinātājiem Andris Trečaks, ko pazīstam vēl daudzās citās izpausmēs un aktivitātēs.

– "Ķirmju" sākotne meklējama 1975. gadā, kad Sarkaņos sanāca kopā pieci puiši un izveidoja vokāli instrumentālo ansambli, pēc pāris gadiem jau ar nosaukumu – "Elfi", kas tajos gados bija ļoti populāri. Braucām un spēlējām jaunāko mūziku "dzīvajā" sastāvā, vislielākās balles tolaik bija Cesvainē un Lubānā. 1996. gadā mēs svinējām "Elfu" 20 gadu jubileju, tad arī izveidojās grupa "Ķirmji". Pirmā uzstāšanās notika ar parastajiem instrumentiem – es spēlēju 12 stīgu ģitāru, basģitāras vietā bija kontrabass, parastās bungas un akordeons.

Šķiet, ka bijām pirmie Latvijā, kas sāka spēlēt "veco" mūziku, tikai pēc pāris gadiem uzradās "Bumerangs". Spēlējām ne tikai ballēs, sniedzām arī koncertus.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 23.02.2008.

Autore: ASTRA ZAGORSKA

MĀRA MEIERA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px