Madonietis Sandis Vāgners kā kāzu fotogrāfs triju gadu laikā būs iemūžinājis gandrīz 50 jauno pāru kopdzīves sākumu.
Pārsvarā gan kāzas, kur viņš aicināts, notikušas citviet Latvijā, nevis Madonā.
Sanda interese par fotografēšanu aizsākusies tikai pirms sešiem gadiem. Sākumā saistījusi jaunrade, kad process sagādā prieku un rodas gandarījums, ja kaut viens kadrs sanāk tāds, kas apmierina.
Pirmais fotoaparāts bijis lietots "Zenit" ar bojātu slēdzi, tagad fotomirkļi tiek tverti ar digitālo firmas "Canon" profesionālo tehniku.
– Vēlos atgādināt, ka fotogrāfija nav tehnoloģija, bet vizuālā domāšana. Ir dažāda līmeņa fotogrāfijas – gan tādas, kur darbojas tikai attēls, gan tādas, kur klāt ir konteksts un autora ideja, – atklāj Sandis. Fotografējot kāzās, viņš īsteno visoriģinālākās idejas, un, ja kāzu fotogrāfijas līdzinās mākslas foto, labā slava par fotogrāfa radošo pieeju izplatās ātri.
Pirmās kāzas Sandis atcerēšoties ilgi kā sava veida pārbaudījumu. Sācis gāzt lietus, un, bildējot ekskluzīvus kadrus, samirkusī tehnika atteikusies strādāt. – Visu citu vēl var pārbildēt, taču kāzas nevar noorganizēt vēlreiz, – piebilst fotogrāfs. Toreiz izpalīdzējuši pazīstami cilvēki ar savu fotoaparātu, un tā izkļuvis sveikā cauri.
– Paša attieksme pret savu darbu ir kritiska, un vienmēr jau var gribēt, lai būtu labāk. Cilvēki ir dažādi, tāpat arī vēlmes. Tomēr cenšos nevis izpatikt, bet strādāt radoši, izvairīties no štampiem. Kad fotografēju smukumbildes, kur ir tikai jaunlaulātie, dodu ierosmi, bet ne komandu, lai cilvēkus nesasaistītu. Esmu nonācis pie secinājuma, ka jātver tā neredzamā saikne, noskaņa, sejas, bet ne fons (man tas ir pat industriāls), jo saulriets nav nofotografējams, – saka Sandis.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.10.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no SANDA VĀGNERA personiskā arhīva