Madoniete Rita Blaua šopavasar peldēšanas sezonu atklāja 29. aprīlī, bet 28. augustā viņas piezīmēs bija atzīmēts, ka jau nopeldēti sezonai tradicionālie 100 kilometri. Tomēr peldēšanas sezonai punkts tiks pielikts tikai tad, kad ūdens un laiks kļūs pavisam auksts, kad liksies neiespējami ielīst ezerā.
Parasti viņai sezona ilgst līdz oktobrim.
Rita Blaua jau ir pensionāre, bet turpina strādāt Madonas mūzikas skolā, mācot bērniem solfedžo, vadot obligātās jeb vispārējās klavierstundas tiem bērniem, kas vai nu apgūst pūšamo instrumentu, vai vijoles spēli.
Savukārt vasarā viņu regulāri var sastapt pie Rāceņu ezera.
– Man peldēšana ir dabisks ikrīta rituāls no pavasara līdz rudenim. Rītos sēžos autobusā un jau ap astoņiem esmu Rāceņu ezera krastā. Mans ezers ir Rācenis. Esmu pamēģinājusi peldēties arī citos ezeros, bet te ir visforšākais ūdens.
Kad vaicāju, cik sen sākusies aizraušanās ar peldēšanu, Rita Blaua pārsteidz, stāstot, ka nemaz nav bijusi peldētāja kopš agras bērnības gadiem. Atrodoties pie ezera, sākumā iebridusi ūdenī tikai līdz pleciem un tad – žigli uz krastu. Tikai kopš 1994. gada sākusi peldot atrauties no krasta.
– Nekad neesmu bijusi sportiste, skolā fizkultūrā man vienmēr lika trijniekus, – atceras Rita. Tomēr peldēšana iepatikusies vēlākajos gados, jo tā sniedz labas sajūtas. Peldēšanas laikā strādā visas muskuļu grupas, pēc tam ir vingrums un mundrums. Kā pati novērtē, viņas stils esot īpatnējs – kaut kas līdzīgs palēninātam kraulam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.09.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto