Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ielu vingrošana – triki un fiziskā sagatavotība

LAURA KOVTUNA

Autors • 09.11.2017.

Ielu vingrošana – triki un fiziskā sagatavotība
Burtu lielums

Iepriekš laikrakstā jau rakstījām par ielu vingrotāju grupas „BarX" pirmo uzstāšanos uz lielās skatuves pasākuma „Neparasti parastie madonieši" ietvaros. Skatītāji to uzņēma ar neviltotu sajūsmu; ielu vingrošana nav arī pati izplatītākā brīvā brīža nodarbe jauniešu vidū, tādēļ interesēja uzzināt plašāk par grupas dalībniekiem un viņu darbošanos.

Kā pastāsta ielu vingrotāju grupas vadītājs Mārtiņš Smilga, „BarX" aizsācis viņš kopā ar draugiem – Artūru Tesļonoku un Ilmāru Šakielu.
– Visu iesākām kādā vasaras dienā, pirms aptuveni pusotra gada, kad smēlāmies iedvesmu, sapratām, ka nevēlamies pavadīt brīvo laiku pie datora, – gribējām kaut ko sasniegt, – atminas Mārtiņš Smilga. Arī Ilmārs Šakiels padalās, ka līdz šim nodarbojās ar vieglatlētiku, bet ielu vingrošanā saskatījis iespēju papildus iemācīties kaut ko jaunu, likt lietā fizisko sagatavotību un apgūt galvu reibinošus trikus.
Kopā ar sākotnējiem domubiedriem ielu vingrotāju grupā darbojas arī Arvis Kļaviņš un Raitis Mamedovs. Mārtiņš, Ilmārs un Artūrs mācās Madonas Valsts ģimnāzijas 10. klasē, Arvis – 9. klasē, savukārt Raitis ir Madonas pilsētas vidusskolas 9. klases skolnieks.
Pamazām jaunieši ar šo hobiju aizrāvušies, līdz šovasar pie stieņiem pavadīta teju vai katra diena. Mārtiņš Smilga atklāj, ka panākumi iespējami tikai ar smagu trenēšanos: – Iepriekš pats neko nebiju par to dzirdējis, tas man bija jaunums. Internetā ieraudzīju video; mums patika tas, ko dara citi ielu vingrotāji. Pašiem mēģinot, bija liels prieks par katru izdošanos. Kad tikko sāku, vasaras sākumā knapi astoņas reizes varēju pievilkties pie stieņa, vasaras beigās – jau trīs reizes vairāk. Sākumā svarīgākais bija strādāt pie fiziskās sagatavotības, tad arī pamazām ķērāmies klāt trikiem. Katru dienu gājām pie stieņiem bērnu parciņa laukumā, trenējāmies, un diezgan veiksmīgi tas arī attīstījās uz priekšu. Bet arī mūsu prasības pašiem pret sevi tikai aug, mācāmies jaunus trikus, turpinām strādāt pie fiziskās sagatavotības.
Ielu vingrotājs atzīst, ka šī nodarbe ir diezgan ekstrēma un bīstama. – Ja nepietiek spēka kaut ko no tā visa izdarīt, tad labāk nemaz nemēģināt. Pats esmu nokritis tikai divas reizes, kas ir salīdzinoši ļoti maz, arī lauzts nekas nav. Jo ilgāk trenējies, jo uz rokām izveidojas biezāks ādas slānis, bet mēdz būt arī tulznas, – viņš atklāj hobija ēnas puses.
Toties gandarījums par savu izaugsmi, katru izdevušos jaunu triku ir milzīgs. Kad aptrūkstas motivācijas, grupas dalībnieki noskatās pasaules čempionātu ielu vingrošanā video. Dzinuli dod arī pašmāju ielu vingrotājs Daniels Laizāns, kas ir divkārtējs pasaules čempions ielu vingrošanā. Šovasar arī madonieši izmēģinājuši savus spēkus vienā no pasaules kausiem Jūrmalā, tā bijusi interesanta pieredze gan pašiem, gan jauni iespaidi, vērojot čempionus no 10 pasaules valstīm.
Jautāts, vai Madonā ir gana daudz iespēju trenēties ielu vingrošanā, grupas vadītājs atbild, ka vingrošanas stieņi ir gan pie bērnu laukumiņa (kur šobrīd gan tiek remontēts), gan pie bērnu un jauniešu centra „Burbulis", gan pie Madonas pilsētas vidusskolas (Skolas ielā). Diemžēl uz tiem iespējams trenēties vien vasaras apstākļos, tagad – rudens un ziemas laikā – jaunieši turpina trenēties fiziski, strādāt pie tā, ko var paveikt iekštelpās. Madonas ielu vingrotāju grupa cenšas iesaistīt arī jaunus dalībniekus: – Ja kāds vēlas pievienoties un arī apgūt ko jaunu, droši var sazināties un pie mums nākt. Jo agrākā vecumā to sāk, jo vairāk var iemācīties.
Mārtiņš Smilga plānojis vērsties pašvaldībā un cer uz tās atbalstu, jo ielu vingrotāju grupai ļoti būtu nepieciešams saliekamais stienis, kas vajadzīgs uzstāšanās reizēm.
– Uz „Neparasti parastajiem madoniešiem" bijām aizņēmušies saliekamo stieni no Madonas pilsētas vidusskolas. Pēc šīs pirmās uzstāšanās ir – pilnīgi negaidīti – pozitīvas atsauksmes, tas jau ir aizgājis. Priekšā mums ir četras uzstāšanās. Mūs varēs redzēt 1. decembrī pasākumā „Sudraba gailis". Pats vasaras beigās iestājos jauniešu domē, esmu arī nominēts kategorijā „Gada izaugsme". 3. decembrī arī plānota uzstāšanās, 27. decembrī – bērnudārza „Saulīte" 50 gadu svinību pasākumā, tāpat pēc ziemas mūs aicina uz Latvijas Universitātes fukšu balli Rīgā. Lai veiksmīgi uzstātos, mums ļoti būtu nepieciešams šāds saliekams vingrošanas stienis, – atklāj Mārtiņš.


10.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px