Vasaras sezona daudziem ir iemīļots periods, kad ļauties atvaļinājumam, atpūtai, saviem hobijiem. Cesvainietei LĀSMAI MARKEVICAI, kas strādā Cesvaines novada domē par bērnu un jauniešu centra vadītāju, vasara ir ļoti aktīvs darba cēliens, kad brīvlaikā jāizklaidē citi, palīdzot rast saturīgas nodarbes apmeklētājiem.
Šajā amatā Lāsma strādā kopš pagājušā gada marta un vērtē, ka gada laikā ir paveikts ļoti daudz, sevišķi ņemot vērā faktu, ka darbs sākts no nulles.
– Sākums nebija viegls, jo Cesvaines novadā pirms tam nebija ne šādas amata vietas, ne jauniešu centra. Vidusskolas laikā pati aktīvi darbojos pašpārvaldē un ārpus stundu nodarbībās, kas palīdzēja saprast –
Cesvainē ir nepieciešams bērnu un jauniešu centrs, lai bērniem un jauniešiem būtu iespēja pavadīt savu brīvo laiku lietderīgi, kā arī iejusties savu vienaudžu vidū. Bērnu un jauniešu centram kaut maziņa, tomēr tika piešķirta telpa. Tai bija nepieciešams remonts; uzrakstot pieteikumu projektu konkursam „Sabiedrība ar dvēseli", guvām nepieciešamo finansējumu. Bet, lai projekts tiktu īstenots, svarīgākais bija darbs. Visu darījām mēs, projekta iesniedzēji, kopā ar atbalsta grupu, līdz ar to 2013. gada vasara man un aktīvākajiem Cesvaines jauniešiem pagāja, remontējot telpas. Milzīgs gandarījums, ka pašu spēkiem tika iekārtota mājīga telpa, un kopš pagājušā gada septembra bērnu un jauniešu centrs uzsāka savu darbu, – Lāsma pastāsta.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.07.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
Foto no personiskā arhīva