Lai arī laika apstākļi pagājušajā sestdienā nebija no iedvesmojošākajiem, jo krita sniegs un saulīte tā arī netika laukā no mākoņiem, Gaiziņkalnā pavasara ieskandināšana reizē ar masku karnevālu "Golgāt-traks" ir notikusi.
21. martā pulksten 1.21 ir iestājies astronomiskais pavasaris, bet slēpošanas sezona vēl nebeidzas. Sniega vēl ir pietiekami, un, kamēr vien būs iespējams, varēs izbaudīt aktīvo atpūtu arī, sākoties pavasarim.
Kā lasām 19. marta "Starā", karnevāla rīkošanai Gaiziņkalnā, izpētot tradīcijas vēsturisko aizsākumu 1936. gadā, aprit 75 gadi. Toreiz par Gaiziņkalna karnevāla sarīkošanu bija parūpējušies "trakie rīdzinieki", bet par masku karnevāla tradīcijas atjaunošanu un turpināšanu jau sesto gadu ir jāsaka paldies kalna nogāzes ar nosaukumu "Golgāts" apsaimniekotājam, SIA "Abi 2" īpašniekam Jurim Stradiņam. Arī viņš ir rīdzinieks, turklāt visus šos gadus aicinājis doties uz karnevālu ar maskām, lai simboliski pavadītu ziemu. – Arī šogad pasākumā gaidījām vairāk masku, ieradās kādas 11. Karnevālu kuplināja draugu teatrālā trupiņa no Rīgas, Lielais zaķis, kas aicināja bērnus kopā ar vecākiem doties rotaļās. Biju gaidījis aktīvāku Madonas novada publiku, bet uzskatu, ka to ietekmēja divas lietas – laiks, kas sestdien bija izteikti apmācies, bez saules (iepriekšējās dienas bija saulainas), un arī plašsaziņas līdzekļos izskanējusī Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārbaude un ziņa, ka "Golgāta" trasēs ir apturēta pacēlāju darbība. No 18. marta visi trūkumi tika novērsti, bet "vadošā loma" jau bija nospēlēta, kas iedeva savu negatīvo "kloķi". Daudzi cilvēki zvanīja un interesējās, vai mēs strādājam, vai var izmantot pacēlājus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.03.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto