Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Arī hokeja fani nevar dusēt uz vecajiem lauriem

Redakcija

Autors • 08.06.2012.

Arī hokeja fani nevar dusēt uz vecajiem lauriem
Burtu lielums

Hokeja līdzjutējus vienmēr var atpazīt gan pēc ārējām pazīmēm, kas izceļ viņu piederību valstij, gan pēc saukļiem, dziesmām un skaļajiem “Urrā!” uzvaras gadījumā. 

Ar mērķi vērot hokeja spēles, atbalstīt savas valsts komandu, kā arī nedaudz iepazīt pilsētu, kur notiek pasaules hokeja čempionāti, kopš 2005. gada turp regulāri dodas arī Madonas krodziņa “Šlāgeris” saimnieks Haralds Pūce. Šopavasar viņš pabija Stokholmā, lai aktīvajā līdzjutēju frakcijā vērotu Latvijas — Norvēģijas spēli.

— Mājās tomēr nevarēju nosēdēt, arī kompānija, ar ko katru gadu braucam uz pasaules hokeja čempionātu, nebija mierā, ka šogad varētu neaizbraukt. Visiem jau ir tā, ka grūtāk izrauties no darba, ka nevar izbrīvēt laiku. Jau bijām izplānojuši, ka brauksim tikai uz spēli, bet pēc tam — tūlīt atpakaļ. Piektdienas vakarā ar prāmi devāmies uz Stokholmu, bet svētdienas vakarā atgriezāmies. Agrāk biļetes organizēju es, tagad uzticēju tās sagādāt rīdziniekiem. Esam četras ģimenes, kas regulāri dodas hokeja līdzjutēju gaitās, kas to no sirds darām, dzīvojam līdzi hokejam un arī paši spēlējam, — tiekoties teica Haralds Pūce. Gandrīz vienmēr tas ir arī atpūtas brauciens, plānojot arī apskatāmos objektus. Šogad nedaudz izdevies iepazīt Stokholmu. Kā atklāja Haralds Pūce, Zviedrijā viņš bija pirmoreiz, kaut šī valsts ir tik tuvu.

Taujāts par to, kā vērtē Latvijas hokejistu spēli ar norvēģiem, viņš sacīja: — Sākumā jau cīnījāmies, bet pēc tam viss sašļuka, mūsējie rādīja sliktu spēli. Fanu pūlim bija vilšanās, un kāda gan tur vairs fanošana. Parādījās latviešu bāleliņu attieksme — kas ir par naudu, kas — par godu. Šķiet, ka tad, kad ir jāspēlē par naudu, viss ir kārtībā, bet, kad par valsti, tad — kā sanāk. Radās viela pārdomām un vairs ne tik optimisma pilns noskaņojums. Protams, ir pozitīvās iezīmes, ka komandā ienāk jaunie, kas sevi arī labi parāda, kaut nespēlē pirmās vijoles. Tātad maiņa aug laba. Pārsteidza, ka sava līmeņa vai zemāka līmeņa komandām zaudējām, tātad citiem ar attieksmi viss ir kārtībā. Otrajā apakšgrupā Itālija gandrīz tika ceturtdaļfinālā, bet šo komandu vērtējam vismaz līmeni zemāk. Arī norvēģi un dāņi sevi parādīja un cīnījās. Tas bija redzams, un salīdzinājums mūsu komandai par labu nenāk. Varbūt arī treneris ar mūsu puišiem nevar strādāt tā, kā NHL. Man liekas jocīgi, ka čempionāta laikā treniņu nav, var nesanākt kopā, ja ir atpūtas dienas. Viens otrs arī pasēž kafejnīcās, un daudzi varbūt šo brīvību neprot izmantot. 

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.06.2012.

Autore: 
IVETA ŠMUGĀ

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px