Ar samariešiem jau piecus gadus sadarbojas arī Madonas novada dome. Savu
viedokli par šo sadarbību izsaka Madonas novada domes priekšsēdētāja
vietnieks Zigfrīds Gora: – Uz pašvaldības sadarbību ar samariešiem
skatos ļoti pozitīvi, tā tika uzsākta 2015. gadā. Ja togad šos samariešu
sniegtos pakalpojumus saņēma aptuveni septiņdesmit cilvēki, tad šobrīd
tos saņem jau vairāk nekā divsimt. Pakalpojumi ir ļoti noderīgi un
vajadzība pēc tiem pieaug.
Viņš piebilst, ka pakalpojumi, ko piedāvā
samariešu apvienība, ir ļoti kvalitatīvi un liels pluss ir tas, ka
klienti visu sev nepieciešamo var saņemt turpat uz vietas mājās.
– Ja nebūtu samariešu un viņu piedāvātās palīdzības, kā arī iespējas šo palīdzību saņemt, daudziem cilvēkiem nāktos atrasties mūsu sociālās aprūpes centros jeb pansionātos. Tas, ka ir šādas samariešu apvienības, krietni atvieglo situāciju, jo rindas, lai iestātos pansionātos, ir garas. Raugoties no šī un daudziem citiem viedokļiem, Madonas novada domei sadarbība ar samariešu apvienību ir ļoti izdevīga un arī vajadzīga, – pauž Zigfrīds Gora.Viņš atzīst, ka samariešu piedāvāto pakalpojumu sniegšana tiek savā ziņā kontrolēta un uzraudzīta. Šos pienākumus veic sociālais dienests, kas izvērtē pakalpojumu piedāvājumu un arī cilvēku pieprasījumu pēc tiem. Pakalpojuma kvalitāti ietekmē tāds faktors kā tā ilgums, jo klienti ir dažādi un viņu vajadzības arī. Klienta stāvoklis tiek izvērtēts pirms pakalpojuma saņemšanas un arī pēc tam, kad pakalpojumus jau ticis sniegts. Kā uzsver Zigfrīds Gora, nevienam klientam pēc pakalpojumu saņemšanas nav pazeminājies dzīves kvalitātes līmenis. Šogad dome nolēma paaugstināt pakalpojumu sniegšanas izmaksas. Pērn vidējās izmaksas pašvaldībai viena klienta apkalpošanai bija 93,7 eiro, šogad pakalpojumu cena pieaugusi par septiņiem eiro, sasniedzot 100,72 eiro mēnesī.- Ja klients, kas pieprasa samariešu pakalpojumus, nav trūcīgais vai maznodrošinātais, viņš no savas puses sniedz tā saucamo līdzmaksājumu. Ja konkrētajam klientam kaut kas nepatīk vai izraisa viņā neapmierinātību, ir iespējams sazināties ar sociālo dienestu, kas palīdzēs atrisināt radušos problēmu. Pats esmu painteresējies par šo situāciju un varu teikt, ka līdz šim nekādu sūdzību par samariešu darbu nav bijis. Varu viņus uzteikt par kārtīgi padarītu un kvalitatīvu darbu, – samariešu veikumu uzslavē Zigfrīds Gora.Viņš piebilst, ka vienmēr ir iespējams paveikt vairāk, bet, paskatoties uz to, kas patlaban tiek piedāvāts, jāatzīst, ka pakalpojumu grozs ir pietiekami plašs. Aprūpējamajiem tiek nodrošināti visi cienīgai dzīvei nepieciešamie resursi. Samariešu piedāvātā palīdzība cilvēkiem ļoti noder ne tikai no tā viedokļa, ka viņiem palīdz fiziski, bet arī no emocionālā skatupunkta. – Lai darītu šo darbu, nav iespējams nemīlēt cilvēkus. Būt par samarieti nevar tikai naudas dēļ, ir jāprot un jāgrib palīdzēt cilvēkiem gan praktiski, gan morāli. Tam jābūt aicinājumam, – pārliecināts ir Zigfrīds Gora.
24.07.2020.