Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: pavasara sēja

Redakcija

Autors • 08.05.2013.

Burtu lielums

Vai jūs, iestājoties siltam laikam, esat uzsākuši pavasara sēju, un ko esat jau iestādījuši? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Andrejs no Bērzaunes: – Vēl jau nav sācies stādīšanai pats labākais laiks, varbūt to varēs darīt pēc kādas nedēļas. Godīgi sakot, man šķiet, ka šogad nekas prātīgs nesanāks. Arī kartupeļus vēl ir pāragri stādīt, zeme ir par aukstu.

Jānis no Barkavas: – Citi to vēl nedara, bet pirmos kartupeļus esmu jau iestādījis. Ja jau pa lauku varēju iet basām kājām, tad nekas nav par agru. Tiesa, lielākais kartupeļu lauks vēl gaida savu kārtu. Stādot kartupeļus, es īpašu uzmanību nepievēršu ne Mēness fāzēm, ne citiem ticējumiem. Kad sanāk, tad stādu. Labs darbs, kas padarīts.

Madonietis Aleksandrs: – Sēt un stādīt, manuprāt, ir par agru, zeme vēl ir smaga. Man gan ir tikai neliels dārziņš. 9. maijā stādīšu sīpolus, bet ap 18. datumu – arī kartupeļus. Savulaik man bija ļoti labs mazdārziņš Salu ezera rajonā. Tāpat kā daudzi citi, maksāju nomas naudu, bet tad iekoptā zemīte bija jāatstāj. Tagad tur viss ir izdemolēts, pārrakņāts – pasarg, Dievs, kā tur tagad izskatās!

Jānis Rudzītis: – Pagaidām lielākā rosība ir siltumnīcās. Savulaik man vecaistēvs mācīja, ka stādīt var tad, kad zeme, paņemta rokā un sviesta no jostas augstuma, izjūk; ja ne, vēl ir par slapju. Būtībā katrs latvietis dvēselē ir zemnieks, tāpēc liela daļa arī stāda un sēj, lai vismaz pietiktu pašiem un būtu arī, ko radiem uz pilsētu iedot. Tirgum daudziem nesanāk. Žēl, ka Madonā vairs nav tāda veikala, kā agrāk, kad iedzīvotāji varēja nodot to, kas palika pāri no mazdārziņos izaudzētā, – kaut vai grozu zemeņu, tomātu, gurķu, sīpolu vai ko citu. Vēlēšanas tuvojas, varbūt tie, kas nāks pie varas, var padomāt arī par to, kā tādu veikalu atjaunot.

Pēteris no Aizkujas: – Piemājas dārziņš ir, un ir arī doma to apstādīt ar dārzeņiem un tupeņiem. Nedaudz gan ir jānogaida, jo vismaz mūsu pusē zeme vēl ir paslapja.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px