Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Zīme nav nepieciešama

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 21.07.2025.

Burtu lielums

VAS “Latvijas dzelzceļš” kā infrastruktūras pārvaldītājs ik gadu organizē dzelzceļa pārbrauktuvju apskates komisijas, kurās piedalās arī autoceļu uzturēšanas uzņēmumi un pašvaldību pārstāvji.

Kopš pavasara Madonā, šķērsojot Rūpniecības ielas dzelzceļa pārbrauktuvi, vairs nav jāievēro zīme "Neapstājoties tālāk braukt aizliegts". Tomēr joprojām ir autovadītāji, kas pirms pārbrauktuves apstājas, lai gan zīme ir noņemta. Uzrunājot VAS "Latvijas dzelzceļš" pārstāvjus par lēmumu noņemt zīmes, Ieva Vidruska, ārējās komunikācijas vadītāja skaidro: – Komisijās tiek pārbaudīts pārbrauktuvju aprīkojums un ierīču atbilstība dzelzceļa un autoceļa tehniskās ekspluatācijas noteikumiem un standartu prasībām. Apskates komisija, izvērtējot satiksmes intensitāti un daudzus citus apstākļus, nosaka pasākumus, kas veicami, lai uzlabotu pārbrauktuves ekspluatācijas apstākļus. Tā kā dzelzceļa pārbrauktuve Madonā, Rūpniecības ielā ir aprīkota ar pārbrauktuves signalizāciju, kas brīdina satiksmes dalībniekus par vilciena tuvošanos, un vilciena pārredzamība ir pietiekama, komisija šogad pieņēma lēmumu, ka STOP zīme, kas liek katram transportlīdzeklim apstāties pie pārbrauktuves, tādējādi ietekmējot satiksmes plūsmu, šajā vietā nav nepieciešama. Ja gājējam vai autovadītājam šķiet, ka pārbrauktuve slēgta šķietami nepamatoti ilgi, vai ir aizdomas, ka sabojājusies signalizāciju sistēma vai luksofors, jāzvana pa dzelzceļa uzziņu tālruni 80001181.

22.07.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px