17. septembrī Latvijas izlase 26. Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Parīzē izcīnīja 5. vietu. Kopumā sacensībās piedalījās 21 komanda. Latvijas izlasi pārstāvēja Sanda Upeniece un Alens Reķēns no Aizputes, Beāte Mazūre un Matīss Kļaviņš no Kusas.
Latvijā jauno satiksmes dalībnieku forums tiek rīkots vairākās kārtās, un šogad tas notika jau 19. reizi. Sākotnēji sacensības notiek reģionos. Šopavasar mūsu reģiona sacensībās Madonā piedalījās trīs komandas – divas no Kusas pamatskolas un Cesvaines vidusskolas komanda. Foruma fināls tika organizēts jūnijā, kad tika noskaidroti 9 labākie zēni un meitenes. Augusta sākumā CSDD rīkoja speciālu nometni, kuras noslēguma pārbaudījumos tika izraudzīti 4 labākie bērni, kuri tikko aizstāvēja Latvijas godu Eiropas sacensībās.
„Tas bija vienkārši super!" savas emocijas pēc aizvadītajām Eiropas jauno ceļu satiksmes dalībnieku finālsacensībām Parīzē raksturoja Kusas pamatskolas 6. klases skolēni Beāte Mazūre un Matīss Kļaviņš. Pie spilgtākajiem iespaidiem abi nosauca pašas sacensības, kā arī Eifeļa torņa un Disnejlendas apmeklējumu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.09.2011.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto