Pēdējā laikā no lauksaimniekiem dzirdēts par plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, ka, iespējams, Zemkopības ministrijas pārraudzībā esošās valsts aģentūras „Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra" (VTUA) funkcijas nodos Satiksmes ministrijas padotībā esošajai valsts akciju sabiedrībai „Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD). – Vai ar traktoru tagad būs jābrauc uz CSDD veikt tehnisko apskati? – ir sašutuši zemnieki.
VTUA Madonas rajona nodaļas vadītājs Pēteris Eriņš apstiprināja, ka valsts budžeta līdzekļu taupīšanas nolūkā iepriekšējās valdības laikā ir tapis valsts aģentūru apvienošanas plāns. Protams, kā ikviens reformu mēģinājums, tas jau ir izraisījis diskusijas.
– Lai gan pašreizējā statusā VTUA ir tikai kopš 2004. gada 1. novembra, tomēr atsevišķa institūcija traktortehnikas valsts tehniskajai uzraudzībai ir pastāvējusi jau vairāk nekā 45 gadus. Šajā laikā ir mainījusies gan organizācijas darbības forma, gan arī funkciju apjoms, tomēr vēsturiski visu šo laiku traktortehnikas uzraudzība Latvijā ir bijusi nošķirta no pārējā autotransporta, kā tas ir daļā Eiropas valstu.
Arī pašlaik Eiropas Savienības normatīvie akti (direktīvas) ar noteiktajām prasībām riteņtraktoriem un pašgājējām mašīnām un ar to sertifikāciju saistītie jautājumi ir nošķirti no autotransporta normatīvajiem aktiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 12.03.2009.
Autors AGRIS VECKALNIŅŠ