Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Uzņēmēja domas par apvedceļu

Redakcija

Autors • 18.09.2008.

Uzņēmēja domas par apvedceļu
Burtu lielums

Tagad, lai izbrauktu no SIA „Laja" degvielas uzpildes stacijas uz Varakļānu virzienu, ir jābrauc līdz lokam, jāapgriežas un tikai tad var doties Varakļānu virzienā.
SIA „Laja" valdes loceklis Jānis Pušmucāns uzskata, ka tas nav pareizi, jo izbraukšanai no tās vietas, kur ir iebrauktuve, platuma pilnīgi pietiek un nav nekādas nozīmes noslogot krustojumu.

Tur jau tā ir diezgan intensīva kustība. Pareizi būtu, ja visi, kuri brauc Varakļānu virzienā, izbraucot no „Lajas" teritorijas, pagriežas pa kreisi, jo būvnormatīvos arī taisīt kreiso pagriezienu uz tādiem ceļiem, kam ir trīs joslas, ir atļauts. Otrkārt, būvnormatīvs arī nosaka, ka pie tirdzniecības centriem ir jābūt divvirzienu iebrauktuvei, kas šajā gadījumā nav ievērots. Vienīgi izbraukt no teritorijas un nogriezties pa kreisi var, braucot caur veikala pagalmu, bet tur izbraukšana nav tik ērta, jo to izmanto veikala vajadzībām, kas saistīts ar preču iekraušanu un izkraušanu. Būs nedaudz jāatbrīvo, lai netraucētu transportam izbraukt.

Vēl nedaudz satrauc tās drošības saliņas ar ieklātajiem akmeņiem, būs apgrūtināta to tīrīšana ziemā no sniega, tīrot lauzīs lāpstas. Runājot par apļveida krustojumiem – šoferi, kas brauc ar lielajām mašīnām, nesaprot, kāpēc jābrauc ar priekšas riteņiem uz gājēju saliņām, jo, ja tai brīdī tur stāvēs gājējs, kurš tad būs vainīgs – šoferis vai gājējs, ja uzbrauks virsū. Šoferi pieraduši braukt pa asfaltu, tad redz, ka viņš vairs nevar izbraukt, un paliek pusceļā, jādzenas atpakaļ, un rodas avārijas situācija. To tikai vietējie zina, ka nevar izbraukt pa asfaltēto daļu un, lai izbrauktu krustojumu, ir jābrauc uz akmeņiem. Šoferu atsauksmes nav sevišķi labas par šiem krustojumiem.

Pārējais ir ļoti skaisti un labi, ir apgaismojums, barjeras ir saliktas, izveidots veloceliņš, vizuāli skaisti izveidots, saliktas ceļa zīmes un norādes, tā ka par to prieks. Kopumā Madona ir ieguvusi labu vizuālo veidolu.

Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ

AUTORA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px