Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) direktors Andris Lukstiņš uzskata, ka labs veids cīņā ar dzērājšoferiem būtu pārkāpēja automašīnas konfiskācija. CSDD vadītājs kārtējās Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē atzina, ka Saeimā jau pašlaik atrodas likumprojekts, kas paredz dzērājšoferiem līdz 1000 latu palielināt naudas sodu.
Viņš atgādināja, ka jau iepriekš veiktu stingrāku sankciju ieviešana dzērājšoferiem ir devusi lielu ieguldījumu satiksmes uzlabošanā un ir samazinājies pārkāpēju skaits.
Attieksme ir mainījusies, un pret tiem, kas brauc reibumā, ir jāvēršas stingrāk.
Automašīnu konfiskācija varētu attiekties uz tiem autovadītājiem, kas brauc dzērumā un bez vadītāja apliecības.
Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš arī atbalsta ieceri konfiscēt automašīnas tiem vadītājiem, kas spēkratu vada reibumā un bez tiesībām.
Arī pašlaik, ja autovadītāju atkārtoti gada laikā notver braucam reibumā, ir paredzēta kriminālatbildība, kur tiesa var lemt par auto konfiskāciju. Krimināllikums paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā, var sodīt ar brīvības atņemšanu un konfiscējot mantu. To pašu var piespriest par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav tiesību un ja vadītājs ir reibumā.
Eiropā dzērājšoferu izraisītie negadījumi veido apmēram 3 līdz 4%, bet Latvijā – 7% visu negadījumu.
Šogad rudenī paredzēts ieviest jau praksē izmantotu mehānismu, kas dos ieguldījumu satiksmes drošības uzlabošanā, proti, uz Latvijas ceļiem paredzēts uzstādīt 160 stacionāros radarus, daļa no tiem būs mānekļi.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ