Ņemot vērā, ka atstarotāju neizmantošanas dēļ diennakts tumšajā laikā cieš liels skaits ceļu satiksmes dalībnieku, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes darbinieki sadarbībā ar reģiona pārvalžu Ceļu policijas darbiniekiem visā Latvijā organizē drošības akciju „Esi redzams!", kuras mērķis ir akcentēt gaismu atstarojošo elementu lietošanas nepieciešamību.
Vidzemes reģiona pārvaldes KPB PPN Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Freijs ar gandarījumu uzsver, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, situācija ir uzlabojusies. Cilvēki ir sapratuši, ka atrasties uz neapgaismota ceļa bez atstarotāja ir bīstami.
– Madonas pilsētas iedzīvotāji ir pieraduši pilsētā pārvietoties pa ietvēm, kur atstarotāji nav vajadzīgi, bet sakarā ar daudzajiem ielu remontiem (piemēram, Blaumaņa ielā, kur notiek rekonstrukcija) ietves ir neizejamas un bez apgaismojuma, satiekam daudzus gājējus uz ielas braucamās daļas bez atstarotājiem. Ieteiktu tomēr padomāt par savu dzīvību un, nākot mājās pēc darba, piestiprināt pie apģērba atstarotāju, – uzsver Jānis Freijs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.11.2011.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto