Lēnām un negribīgi tuvojas pavasaris. Atkusnis, kas mijas ar salu, turpinās jau krietnu laiku. Dienā saules ietekmē kūst, bet naktīs atkal piesalst. Šādos laika apstākļos uz asfaltētajām ielām veidojas bedres. Ielu sliktais stāvoklis ietekmē ne vien autovadītājus, kuru transportlīdzekļi tiek bojāti, bet arī gājējus, kas nereti tiek apšļakstīti ar bedrēs sakrājušos ūdeni.
Pagājušajā nedēļā intensīvāk sāktas lāpīt bedrītes Madonas pilsētā. Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks pastāstīja: – Daudz bedru veidojas tieši martā un aprīļa sākumā – laikā, kad intensīvi kūst sniegs. Visbiežāk bedrītes rodas tajās ielās, kur ir novecojis asfaltbetona segums un augsta satiksmes intensitāte. Šogad pirmās bedrītes lāpījām jau 18. janvārī. Janvārī un februārī galvenokārt tika veikts lielāko bedru remonts, lai novērstu avārijas situācijas. Līdz ar gaisa temperatūras paaugstināšanos bedres veidojas straujāk un remonts nepieciešams daudz lielākā apmērā, tāpēc pagājušajā nedēļā ar bedrīšu labošanu sākam darboties intensīvāk. Apstākļos, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulli – brīžiem piesalst un tad atkal atkūst, bedrītes veidojas īpaši ātri. Šādos laika apstākļos atkal jaunas bedrītes redzamas pat dažu stundu laikā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.03.2011.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto