Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Joprojām uz ceļiem daudz ātruma pārkāpēju

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 25.09.2025.

Joprojām uz ceļiem daudz ātruma pārkāpēju
Burtu lielums

No 16. līdz 22. septembrim Valsts policija piedalījās Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā drošības akcijā  “ROADPOL drošības dienas”, kuras laikā policija pastiprināti veica ceļu satiksmes kontroli. Akcijas laikā diemžēl reģistrēti 909 ceļu satiksmes negadījumi, tostarp vairāki ar traģiskām sekām. Kopumā nedēļas laikā likumsargi satiksmē fiksējuši vairākus tūkstošus pārkāpumu, tostarp kāds autovadītājs pieķerts traucamies ar teju 230 km/h.

"ROADPOL drošības dienu" laikā valstī kopumā notika 909 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 117 satiksmes dalībnieki. Diemžēl aizvadītās akcijas laikā bojā gāja trīs personas – Daugavpilī bojā gāja kāds motocikla vadītājs, Ķekavas novadā automašīnas "Audi" vadītāja, savukārt Vārves pagastā sadursmē starp vieglo automašīnu un traktortehniku dzīvību zaudēja automašīnas pasažieris. Pērn šīs akcijas laikā notika 816 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 104 personas un četras gāja bojā.
Akcijas laikā Valsts policija papildu ikdienas satiksmes kontrolei pastiprināti uzmanību pievērsa mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku, tostarp velosipēdistu, elektroskrejriteņu un motociklu vadītāju drošībai, drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošanas nosacījumu ievērošanai, kā arī uzraudzīja atļautā ātruma ievērošanu.
Valsts policijas darbinieki, apturot pārkāpējus, nedēļas laikā par dažādiem pārkāpumiem ceļu satiksmē ir pieņēmuši 3224 administratīvo pārkāpumu lēmumus, lielākā daļa no visiem fiksētajiem pārkāpumiem ir bijuši par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu – likumsargi apturējuši un pie atbildības saukuši 1549 ātruma pārkāpējus. Šīs nedēļas laikā arī ar tehniskajiem līdzekļiem, neapturot transportlīdzekli, ir fiksēts liels skaits pārkāpumu – 12 533.
Tāpat šogad akcijas laikā pieķerti 43 autovadītāji, kuri braukuši alkohola reibumā, no kuriem 31 autovadītājs saukts pie kriminālatbildības. Viens autovadītājs pieķerts braucam narkotisko vielu iespaidā, par ko arī Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu. Vēl 18 gadījumos autovadītāji saukti pie administratīvās atbildības par agresīvu braukšanu.
18. septembrī norisinājās "Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem". Šīs akcijas mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Šajā dienā arī mediju pārstāvjiem tika dota iespēja ar netrafarētu policijas ekipāžu doties izbraukumā, lai novērtētu situāciju uz autoceļiem.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Dienvidvidzemes iecirkņa reaģēšanas nodaļas piektās grupas galvenais inspektors majors Ritvars Kolomegins iezīmē: – Diemžēl situācija neuzlabojas un joprojām ir daudz autovadītāju, kuri pārkāpj ātrumu. Jo labāka diena, jo vairāk pārkāpēju. Nebūt nav tā, ka lielākie ātrumpārkāpēji ir tikai vīrieši. Pārvietojoties pa autoceļiem ar netrafarēto auto, vairāk var konstatēt agresīvos braucējus, nepārtraukto līniju šķērsošanu un citus pārkāpumus. Joprojām daudz autovadītāju pie transporta stūres sēžas alkohola reibumā. Jāteic, ka šajā sakarā palīdz iedzīvotāji un ziņo par šādiem autovadītājiem. Jebkura informācija tiek pārbaudīta. Ir arī pozitīvi uzlabojumi. Autovadītāji un pasažieri apzinīgi izmanto drošības jostas.
Reida laikā tika konstatēti divi ātrumpārkāpēji. Viens no tiem pārvietojās ar ātrumu 69 km/h atļauto 50 km/h vietā.
Galvenais inspektors komentē situāciju: – Noņemot radara kļūdu, kas ir 3 km, par šādu pārkāpumu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods 20 eiro apmērā. Autovadītājam nav neviena administratīvā pārkāpuma, ar mašīnu viss kārtībā. Šajā gadījumā tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un izteikts brīdinājums. Mums nav mērķis sodīt, bet gan informēt. Savulaik šajā ceļa posmā bija ceļa zīme, kas ļāva pārvietoties ar ātrumu 70 km/h. Jau aptuveni gadu tā ir noņemta, bet daudziem autovadītājiem saglabājies ieradums. Šoferiem ir jābūt uzmanīgiem un vērīgiem, nedrīkst paļauties uz ieradumu.
Savukārt otrs ātruma pārkāpējs steidzās ar krietni lielāku ātrumu – 115 km/h atļauto 90 vietā. Par šādu pārkāpumu tiek piemērots sods vismaz 40 eiro apmērā. Ņemot vērā, ka pārkāpumu vadītājam nebija, varēja piemērot pusi no soda – 20 eiro.
Sodi ir bargi, bet tomēr ir autovadītāji, kurus tie nebiedē. Piemēram, par agresīvu braukšanu tiek piemērots ne tikai naudas sods, bet arī 8 soda punkti. Kad ir savākti 10 punkti, jāpārkārto autovadītāja apliecība.

26.09.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px