Ir sākusies velosipēdu, mopēdu, skuteru, motociklu, kvadriciklu sezona. Esiet uzmanīgi gan uz ielām, gan ceļa, gan pļavās, gan mežos, jo ir cietušas jau vairākas personas.
Neaizmirstiet, ka arī šos transporta līdzekļus nedrīkst vadīt alkohola reibumā, jo par to ir paredzēts sods. Lai vadītu kvadriciklus, ņemot vērā kvadricikla jaudu, ir nepieciešama B1 vai B kategorija.
Nedaudz par Madonas ielām. Joprojām turpinās ielu rakšana, un tiek izvietotas pagaidu ceļa zīmes. Ir saņemti telefonzvani, ka ceļu policija auto vadītājus nepamatoti soda. Tā nav taisnība. Soda pamatoti, jo nekulturālo vadītāju braukšana šo pagaidu zīmju darbības zonā traucē citiem dienestiem strādāt. Esmu vairākas reizes novērojis, ka vadītāji neievēro ceļa zīmju prasības, pabrauc tām garām, kaut gan jau laikus ir redzams, ka iela pārrakta visā platumā un izbraukt nevarēs, tik un tā piebrauc pie pārraktās vietas, pārliecinās par to tuvumā un tad „mokās" kustībā atpakaļgaitā.
Sākas lielo ceļu remonts un darbi uz šiem ceļiem. Arī tiek izvietotas pagaidu ceļa zīmes ātruma samazināšanai. Nekulturālie braucēji, neievērojot ātrumu, ar „paceltajiem" akmeņiem izsit pretimbraucošo transportlīdzekļu stiklus. Šādi vadītāji viennozīmīgi ir jāsoda!
Autors: GUNĀRS LATKOVSKIS,
Madonas RPP KPB 3. nodaļas priekšnieks, pulkvežleitnants
AGRA VECKALNIŅA foto