Degvielas uzpildes stacijās (DUS) „Virši-A" visā Latvijā iespējams saņemt bezmaksas sarkanbaltsarkanās lentītes, arī Madonā. Tā kā „Virši-A" ir pašmāju uzņēmums, šī akcija veidota, lai stiprinātu patriotisma izjūtu arī pārējos Latvijas iedzīvotājos, tuvojoties Latvijas neatkarības proklamēšanas dienai 18. novembrī. Tā ir simboliska, bet ļoti patriotiska dāvana ikvienam iedzīvotājam valsts svētkos.
„Virši-A" sarkanbaltsarkanās lentītes iedzīvotājiem dala jau kopš pagājušās nedēļas pirms Lāčplēša dienas. Līdz šim izdalīti kopumā vairāki tūkstoši lentīšu, un vēl turpinās to darīt līdz 18. novembrim.
„Virši-A" DUS „Madona" vadītāja Inese Krēsliņa pastāstīja: – Ir salocītas un izdalītas vairāk nekā 600 sarkanbaltsarkano lentīšu. Cilvēkiem ir liela interese, daudzi nāk un jautā pēc lentītēm. Ir tādi, kas tās paņem sev un arī draugiem vai kolēģiem, interesējas arī skolēni. Mēs, DUS darbinieces, esam gandarītas, ka akcija – nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti – ar katru gadu gūst arvien lielāku popularitāti. Madonā DUS strādā tikai pirmo gadu, bet pārējās „Virši-A" DUS akcijā piedalījās arī pagājušajā gadā. Pirmo atvesto daudzumu esam gandrīz izdalījušas, tāpēc gaidām, kad atvedīs vēl, jo iedzīvotāju interese par sarkanbaltsarkanajām lentītēm ir liela.
Šogad Aizsardzības ministrija Latvijas iedzīvotājus aicināja salocīt 12 kilometrus sarkanbaltsarkano lentīšu, un tika rosināti piedalīties cilvēki visā Latvijā. Akcija notiek jau piekto gadu, aicinot Latvijas iedzīvotājus
Lāčplēša dienā pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkanu lentīti un turpināt nēsāt līdz Latvijas Republikas proklamēšanas dienai 18. novembrī.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ
AUTORA foto