Pavisam nesen rajona policijas pārvaldes informācijā bija ziņa, ka Madonā, Cesvaines ielā, automašīnas "VW Passat" vadītāja, lai izvairītos no sadursmes ar pretim braucošo auto, nobraukusi no ceļa, negadījumā bojāta automašīna.
Šajā gadījumā viss beidzās ar sadauzītu auto un pamatīgu apdauzīšanos. Bet avārijas apstākļi nemaz tik viennozīmīgi nav.
Transporta līdzekļu vadītāji, it īpaši madonieši, zina, ka Cesvaines ielas sākumā (pie Saules ielas) novietota ceļa zīme, kas norāda, ka sākas vienvirziena kustība. Netālu atrodas apļveida loks. Izbraucot uz Cesvaines ielu, atkal brīdina ceļa zīme – vienvirziena kustība.
Cik tālu pa Cesvaines ielu turpinās vienvirziena kustība? Patlaban to var tikai minēt. Tiesa, pie maizes veikala (SIA "Madonas maiznieks") atrodas zīme, kas norāda, ka braukšana vienā virzienā beidzas. Maizes kombināta tuvumā Cesvaines ielā nav ceļa zīmes, kas transporta līdzekļiem aizliegtu braukt Saules ielas virzienā. Aplamība. Tur vajadzētu būt tā sauktajam "ķieģelim". Transporta līdzekļu vadītāju maldināšana? Protams, ka citādi Cesvaines ielas situāciju nevar vērtēt.
SIA "Aizezere" vadītājs Roberts Griboniks saka, ka viņš jau sen paredzējis, ka ceļa zīmju nesaskaņojuma dēļ Cesvaines ielā agri vai vēlu būs kāda avārija. Gribējis zvanīt attiecīgajiem dienestiem, kas par to atbild, bet ikdienas darbu steigā kaut kā nesanācis.Tagad nelāgā nojauta piepildījusies. Atklājās, ka šajā Cesvaines ielas posmā jau bijušas vairākas avārijas.
Ceļa zīmes Madonā uzstāda pilsētas dome, tās ir domes īpašums. Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts gan uzsver, ka jaunu ceļa zīmju uzstādīšana jāsaskaņo ar valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Madonas nodaļu. Ierosināt, vai Madonā uzstādīt jaunas ceļa zīmes, var pati pilsētas dome, uzņēmēji, organizācijas, visi, kam ir tāda vajadzība.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS
autors GUNĀRS ZEMZARS
AGRA VECKALNIŅA foto