Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Autoinstruktoram braucēji jāizprot

Redakcija

Autors • 21.08.2013.

Autoinstruktoram braucēji jāizprot
Burtu lielums

Vasarā Madonas ielās ik dienu var manīt vairākus auto ar mācību zīmēm, kas liecina, ka šajos mēnešos nākamie autovadītāji īpaši sasparojušies. Uz sarunu par aktuālāko topošo autovadītāju apmācībā aicināju autoskolas „Kadri" instruktoru Juri Titovu un Cesvaines vidusskolas autoapmācības pasniedzēju Jāni Galeju.

– Lai gan lielākā daļa jauniešu tiesības iegūst 11. klasē, vasarā uz autobraukšanas nodarbībām nāk lielākoties skolēni – tie, kuri vēl nav paguvuši, bet vēlas paspēt nokārtot braukšanas eksāmenu pirms došanās uz augstskolu. Vēl vasarā daudz ir tādu, kas atbraukuši no ārzemēm un grib tiesības iegūt ātri – divu trīs nedēļu līdz mēneša laikā. Realitātē, lai tiktu pie tiesībām, nepieciešams mācīties aptuveni pusgadu, sevišķi – ja sāk apgūt auto vadīšanu no paša sākuma. Daudz ietekmē faktors, ka gribētāju ir vairāk, nekā iespējams pieņemt –
dienā ir noteikts daudzums, cik braucēju iespējams pagūt apmācīt. Līdz ar to katru dienu nevar braukt kopā ar vienu konkrētu vai dažiem kursantiem – iespējas jādod visiem, –
pastāsta Cesvaines vidusskolas autoapmācības pasniedzējs un praktiskās braukšanas instruktors Jānis Galejs. Viņš arī akcentē, ka patlaban kursantu skaits salīdzinājumā ar pāris gadu senu statistiku ir krietni mazāks, tas, visticamāk, saistās ar izbraucējiem no valsts.
Arī Madonas autoskolas „Kadri" praktiskās braukšanas instruktors Juris Titovs piekrīt, ka vasarā vērojama tendence apmācāmo rindās sastapt pārsvarā skolēnus, kas steidz apgūt prasmes pirms izklīšanas pa skolām septembrī. – Protams, strādājam arī ar pieaugušajiem. Ir pieaugušie, kas spiesti mācīties tieši vasaras mēnešos, lauku cilvēki, kam nav vadītāja apliecības. Neatkarīgi no cilvēka vecuma vai prasmēm mums ar viņu ir jāstrādā vienlīdz kvalitatīvi. Darot savu darbu, nešķirojam, kurš gadījums ir vieglāks vai grūtāks, jo vienalga, ar iemaņām vai bez, kursants mums ir jāmāca un vismaz obligātās 14 stundas jānobrauc. Reti gadās sastapt cilvēku, kurš pēc pašmācības ceļā apgūtas pārvietošanās pa laukiem un maznozīmīgiem celiņiem būtu gatavs braukt intensīvā satiksmes plūsmā, ko prasa braukšanas eksāmenā, – skaidro Juris Titovs.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.08.2013.

Autore: RITA TURKINA

Foto no autoskolas arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px