Aicinām autovadītājus būt atbildīgiem, izvēloties atsākt braukšanu ar vasaras riepām.
Lai gan ar 1. martu oficiāli atļauts sākt braukt ar vasaras riepām, autovadītājiem vajadzētu izvērtēt savu un citu cilvēku drošību pirms šāda lēmuma pieņemšanas. Marts šogad neierasti atnācis ar mīnusiem, sniegu un apledojušiem ceļiem. Šādos laika apstākļos pastiprināta uzmanība nepieciešama, braucot pat ar ziemas riepām. Jāpiebilst, ka tad, ja gaisa temperatūra ir zemāka par +5 grādiem, vasaras riepas zaudē kvalitāti un bremzēšanas īpašības, tādēļ transportlīdzeklis var kļūt nekontrolējams, nokļūstot slidenā ceļa posmā.
Sodīts par braukšanu ar vasaras riepām neviens netiks, bet iespējamie zaudējumi šoferu bezatbildības dēļ var būt daudzkārt lielāki.
Informāciju sagatavoja: AGRIS VECKALNIŅŠ