Autovadītāji Latvijā aizvien uzskata, ka pie auto stūres ir ļoti pieredzējuši un meistarīgi, taču citus autobraucējus vērtē daudz zemāk, noskaidrots „Drošas braukšanas skolas" un Valsts policijas rīkotajā satiksmes drošības nedēļas veiktajā aptaujā.
Uz jautājumu „Vai sevi uzskatāt par drošu autovadītāju?" astoņi no desmit aptaujātajiem autovadītājiem sevi ir novērtējuši ar 4 vai 5 ballēm (pēc 5 ballu sistēmas). Vēl vairāk autovadītāju (93%) līdzīgi ir novērtējuši arī sava automobiļa tehnisko stāvokli. Taču vienlaikus kā galvenos avāriju cēloņus autovadītāji visbiežāk ir minējuši citu autovadītāju neprasmi, neprofesionalitāti, slikto sagatavotību un citus trūkumus.
„Pārlieku liela pašpārliecinātība un bravūrība uz ceļa nav nekas pozitīvi vērtējams," atzīst Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšniece Vineta Mistre. Policija aicina autovadītājus ne tikai formāli ievērot ceļu satiksmes noteikumus un drošības prasības, bet būt tolerantiem citam pret citu, cienīt visas satiksmes dalībnieku grupas – gan gājējus, gan velobraucējus, gan autovadītājus. Satiksmes dalībniekiem ir jāsaprot, ka noteikumi un dažādas drošības prasības, pirmkārt, jāievēro sevis, savu tuvāko dēļ, nevis tāpēc, ka to prasa likums vai kontrolē policija. Ja ikviens ceļu satiksmē piedalīsies ar šādu attieksmi, uzlabosies arī kopējā braukšanas kultūra un savstarpējā tolerance.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ