Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

“Šis laiks mums ir jāpārdzīvo”

Redakcija

Autors • 21.02.2009.

“Šis laiks mums ir jāpārdzīvo”
Burtu lielums

Bijušo īpašu uzdevumu ministru Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās NORMUNDU BROKU ar Madonu saista ilgi darba gadi, taču šobrīd viņš kopā ar ģimeni ir atgriezies savā dzimtajā pilsētā Rīgā.

Laimīgs, ka uz viņa pleciem vairs negulstas līdzatbildība par valdības neviennozīmīgi vērtētajiem lēmumiem, un cerību pilns beidzot izbaudīt ziemu un paslēpot, viņš pagājušajā nedēļā apmeklēja Madonu, izbrīvējot laiku arī sarunai ar „Staru".

– Ar 1. janvāri tika likvidēts jūsu vadītais Īpašu uzdevumu Eiropas Savienības finanšu pārvaldes lietās sekretariāts un ministra amatu nācās zaudēt. Šobrīd atpūšaties vai arī ir izdevies atrast jaunu darbu?
– Likvidēt sekretariātu bija valdības lēmums, ar mērķi optimizēt valsts pārvaldi un samazināt ministriju skaitu, tai skaitā arī manis vadīto. Manas funkcijas pārņēma finanšu ministrs Atis Slakteris. Pēc tam es mēnesi atpūtos, palasīju grāmatas, ko ikdienā līdz šim varēju atļauties reti, bet kopš februāra strādāju Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijā, esmu izpilddirektora vietnieka vietas izpildītājs. Izšķīros iet darbā, nevis sēdēt mājās, lai arī man finansiālā ziņā izdevīgāk būtu saņemt bezdarbnieka pabalstu, kas ir lielāks nekā pašreizējā amata alga. Tomēr iesēdēties mājās un pēc tam meklēt darbu ir grūti, it īpaši pašreizējā ekonomiskajā situācijā. Prognozēju, ka pēc pusgada atrast darbu būtu bijis vēl grūtāk.

– Vai, kļūstot par eksministru, bija viegli atrast darbu, un vai šāds ieraksts CV atvieglo vai, tieši otrādi, apgrūtina darba meklējumus?
– Pēc 1. janvāra man zvanīja virkne pazīstamu cilvēku, tai skaitā tie, kam ir bizness Madonā, un interesējās, vai mēs nevarētu turpināt sadarbību, taču, ņemot vērā to, ka abi lielie bērni jau studē Rīgā un arī sieva ar mazo meitiņu, kas 1. septembrī sāks iet skolā, pārcēlās uz Rīgu, man atgriezties un strādāt Madonā būtu bijis apgrūtinoši, kaut arī te man ir pašam savs dzīvoklis, bet Rīgā es to tikai īrēju.

Par pašreizējo darbavietu izšķīros tādēļ, ka darbs tajā ir saistīts ar pašvaldību sektoru un publisko pārvaldi jomās, kurās man ir plaša darba pieredze vēl no Madonas laikiem. Esmu strādājis skolu valdē (tagad izglītības pārvalde), pirms ministra amata pienākumu pildīšanas esmu kā ierēdnis strādājis dažādos amatos – gan kā direktora vietnieks, gan nodaļas vadītājs. Šī iemesla dēļ piekritu konkrētajam darba piedāvājumam, kaut arī šobrīd vēl nav zināms, vai amats saglabāsies.

Runājot par ierakstu CV, jāatzīst, ka tas pat vairāk ierobežo manas izvēles iespējas, jo es no interešu konflikta likuma viedokļa divus gadus nevaru stāties darba attiecībās ar institūcijām, saistībā ar kurām esmu pieņēmis lēmumu, taču, kā zināms, Ministru kabinets pieņem lēmumus par ļoti plaša apjoma jautājumiem, līdz ar to, izvēloties darbavietu, man ir zināmi ierobežojumi.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.02.2009.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px