– Kādas ir jūsu domas par mūsu valsts augstāko amatpersonu mainīgajiem paziņojumiem – vienā dienā premjers sola samazināt ministriju skaitu, bet pēc tam piekāpjas partiju prasībām un no šīs ieceres atsakās; vai kā prezidents – vispirms paziņo, ka valdībā vajadzīgi desmit Godmaņi, bet pēc tam atzīst, ka Godmanim vairs neuzticas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Mārtiņš no Saikavas: – Domas patiešām valstsvīriem mainās strauji, bet prezidentam bija pamats tā apgalvot, jo premjers tomēr bija solījis reorganizēt valdību. Ja esi solījis, tad nevar tā mētāties. Taču valdību pagaidām nevajag mainīt, jo vēlēšanas tuvojas, tāpēc paši vien lai strādā.
Laimonis no Madonas: – Valstsvīru izteikumiem jābūt ļoti pārdomātiem. Arī premjeram bija jāizsver savs piedāvātais valdības reorganizācijas plāns. Svarīgākais jau nebūtu samazināt ministriju skaitu. Tās var būt pat divdesmit, bet ir jāizvērtē strādājošo skaits ministrijās, cik liela ir viņu noslogotība, kādas ir iespējas samazināt izdevumus ministrijās. Godmanis darbojas ļoti aktīvi, bet viņu visu laiku bremzē partijas. Es domāju, ka Godmanis premjera amatā varētu palikt, vienīgi partijām būtu jāmaina sava nostāja.
Jānis no Lubānas: – Es politiķu izteicieniem tik ļoti līdzi nesekoju, bet, manuprāt, Godmanis spriež prātīgi un labi apzinās, ko runā. Šaubos, vai ir nepieciešams veidot jaunu valdību. Tas tikai prasīs laiku, bet nekas jau īpaši nemainīsies. Vienkārši būs citas sejas un jauni amati.
Edgars no Ērgļiem: – Manuprāt, valstsvīri no saviem vārdiem un solījumiem tā nevar atkāpties. Par to, vai vajadzīgs mainīt valdību, es nedomāju. Galvenais jau būtu pārvarēt ekonomisko krīzi, kuru izjūt visi. Algas visiem samazina, bet nav dzirdēts, ka tās sev samazinātu arī ministri. Ja jau josta jāpievelk, tad to vajadzētu darīt visiem.
Juris no Madonas: – Nekas labs tas nav un atgādina tādu mazu bērnu sarunu. Paliek iespaids, ka viņi nesaprot, ko paši runā un dara. Valdība ir jāmaina – tur neko nevar darīt.
Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA