„Šobrīd es atvados no jums kā Valsts prezidente, bet kā Vaira es palikšu vienmēr jūsu vidū līdz savai pēdējai elpai," svētdien Siguldas Dainu kalnā teica Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Todien, spītējot brīžam pat ļoti spēcīgam lietum, cilvēki no visas Latvijas pateicās Valsts prezidentei par astoņiem prezidentūras gadiem.
– Esmu šeit, jo mīlu savu prezidenti. Viņa taču ir Latvijas simbols un lepnums! Ļoti ceru, ka Vaira Vīķe-Freiberga turpinās aktīvi strādāt iekšpolitikā, jo viņa ir vienīgā starp politiķiem, kam var uzticēties, – teic madoniete Līga, viena no aptuveni 24 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kas ieradās Dainu kalnā, lai klātienē redzētu prezidenti un gūtu neaprakstāmu dvēseles baudījumu.
Vieni no aktīvākajiem – madonieši
– Atbalsts akcijai „Saulesziedi prezidentei" tiešām bija liels. „No Latvijas 700 pasta nodaļām tika atsūtīts aptuveni 160 tūkstoši ziedu. Vislielāko atsaucību guvām no Madonas un Cēsu rajona. Vēl nav precīzu datu apkopojuma, tāpēc informācija plašsaziņas līdzekļos parādās brīžam pat pretrunīga. Taču Madonas rajona iedzīvotāji noteikti bija ļoti atsaucīgi. Arī vienīgais bērns starp brīvprātīgajiem bija astoņgadīgā Ramona no Madonas, – teic projekta koordinatore Iveta Kūliņa.
Mūsu rajona iedzīvotāju ziedu sūtījumi vispirms saplūda Madonas 1. pasta nodaļā. – Te visu dienu pieci darbinieki cītīgi šķiroja ziedus pa krāsām un lika celofāna maisos. Lai ziedi saglabātos svaigi, maisu apakšā lējām ūdeni. Tā, rūpīgi sapakotas, uz Dainu kalnu aizceļoja 16 lielas kastes. Cilvēki nesa gan atsevišķus ziedus, gan krāšņus pušķus, tajos vairāk dominēja baltā un dzeltenā krāsa, – novērotajā dalās Madonas pasta apmaiņas iecirkņa priekšniece Gita Vaišļa. Viņa bija tā, kas rūpējās, lai ar akciju saistītie darbiņi Madonas pusē noritētu, kā plānots.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.07.2007.
Autore: SANDRA ZARIŅA
AUTORES foto