Dzīvē ir maz lietu, kuras ir svarīgākas par veselību, diemžēl diezgan bieži mēs tās svarīgumu atskārstam vien tad, kad ir jau par vēlu. Viena no madonietēm, kas ar fiziskas aktivitātes palīdzību izvēlas rūpēties par savu veselību un uz to mudina arī citus, ir aerobikas trenere VĒSMA VĀRSBERGA. Interviju ar viņu piedāvājam „Stara" lasītājiem.
– Kā sākāt nodarboties ar aerobiku?
– Nu jau būs 19 gadu, kā es nodarbojos ar aerobiku nosacīti profesionālā līmenī. Aerobikas trenera sertifikātu es ieguvu jau 1983. gadā, bet šogad pabeidzu arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, kur ieguvu vecākā aerobikas trenera kvalifikāciju ar tiesībām mācīt citus un sporta menedžera kvalifikāciju.
Līdz aerobikai nonācu tādēļ, ka pašai radās veselības problēmas ar muguru. 80. gadu sākumā draudzene, kas bija aerobikas trenere, piedāvāja novadīt kādu nodarbību viņas vietā. Piekritu. Tad viņa man pajautāja, kāpēc es pati nesāku ar to nodarboties. Secināju, kāpēc gan ne, ja tas man pašai palīdzēs uzlabot veselību, kā arī dos labumu citiem, ir vērts ar to nodarboties. Soli pa solim apguvu dažādus aerobikas stilus. Kopumā to ir ļoti daudz. Ir nodarbības gan ar lielajām bumbām, gan uz stepiem, gan dažādi deju aerobikas novirzieni, kā arī pēdējā laikā popularitāti guvusī ūdensaerobika.
Pateicoties tam, ka ir šie dažādie veidi, cilvēku kontingents, kas nodarbojas ar aerobiku, ir ļoti dažāds. Madona ir maza pilsēta, un es pat nevaru nodalīt grupas, ņemu kopā gan jauniešus, gan sievietes pusmūžā. Tāpēc nodarbības ir ar vidēja smaguma slodzi, lai der gan jauniešiem, gan vecākiem cilvēkiem.
– Vai interese par aerobiku ir liela?
– Cilvēku, kuri vēlas nodarboties, ir daudz, taču ne visi var finansiāli to atļauties. Es arī tagad domāju, vai krīzes laikā interese par aerobiku nezudīs pavisam, taču klientes teica, ka, neraugoties uz grūtībām, viņas turpinās nākt, jo konkrētā nodarbības stunda viņām ļauj atslēgties no sadzīves problēmām.
Dažiem ar aerobiku nodarboties neļauj veselība. Visiem, kas atnāk pirmo reizi, es jautāju, vai ir ārsta atļauja. Uzskatu, ka ārsta konsultācija ir nepieciešama visiem, kuri nolēmuši uzsākt aktīvas fiziskas nodarbības.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.02.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto