Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vai jūs sestdien atzīmēsit Valentīna dienu?

Redakcija

Autors • 11.02.2009.

Burtu lielums

Vai jūs sestdien, 14. februārī, atzīmēsit Valentīna dienu, un kādas ir jūsu domas par pēdējos gados Latvijā iedibināto mīlestības svētku svinēšanas tradīciju? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ņina no Vestienas: – Latvieši jau ir ļoti pasīvi, un daudzi tos nemaz nesvin. Arī mēs savās mājās tos neatzīmējam. Domāju, šie svētki Latvijā tik ļoti vēl nav iegājušies. Turklāt latviešiem pašiem ir ļoti daudz skaistu tradīciju. Tās tikai vajadzētu vairāk iedzīvināt. Piemēram, pavasarī, rīkojot gadatirgu „Viss dārzam", būtu jāatjauno tradīcija, lai, kā senāko laiku gadatirgos, sanāktu dažāda gadagājuma ļaudis, notiktu andele un varētu arī cits ar citu saskatīties un iepazīties, līdzīgi kā filmā „Īsa pamācība mīlēšanā". Tas būtu tik skaisti…

Madoniete Sintija: – Valentīna dienu svinam. Tā ir jauka tradīcija, kas tiek atzīmēta gan skolā, gan ģimenē. Skolā parasti ir Valentīna dienas pasts, kad cits citam var sūtīt vēstulītes, apsveikumus. Savukārt ģimenē Mīlestības dienai par godu parasti tiek sagatavotas svinīgākas vakariņas. Šogad skolā gan pasts vēl nedarbojas, taču, ja tas būs, droši vien šo iespēju, līdzīgi kā iepriekšējos gados, izmantošu, sūtīšu apsveikumus; iespējams, tos saņemšu arī pati.

Madoniete Laila: – Valentīna dienas atzīmēšana ir jauki svētki, man tie patīk. Šajā dienā parasti cits citu iepriecina ar jaukām, mīļām dāvanām. Šogad Valentīna dienu gan nesanāks atzīmēt, jo esmu viena.

Madoniete Taņa: – Mīlestības svētkus svinēsim ģimenes lokā. Mums tie ir jau saplānoti, un mūsu ģimenei tā būs aktīva diena. No rīta dosimies uz Rēķu kalnu, tad būs pirtiņa, bet vakarā – balle. Arī dāvaniņas – mīļas un sirsnīgas lietiņas – ir jau sarūpētas. Mans ieteikums – šos svētkus svinēt arī citiem, jo svētku nekad nevar būt par daudz.

Madonietis Ervīns: – Vēl neesmu izdomājis, vai šogad Valentīna dienu svinēšu, bet tāda noskaņa gan ir. Un arī ballīte būs. Es iesaku to svinēt arī citiem. Domāju, vislabāk mīlestības svētkus atzīmēt kopā ar savu otro pusīti.

Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px