Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vai zemkopības ministra maiņa uzlabos stāvokli lauksaimniecībā?

Redakcija

Autors • 10.02.2009.

Burtu lielums

Kā jūs domājat, vai zemkopības ministra maiņa uzlabos stāvokli lauksaimniecībā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Pēteris no Ērgļiem: – Grūti jau pateikt, vai kas mainīsies, bet gribētos ticēt, ka situācija uzlabosies. Iepriekšējam zemkopības ministram M. Rozem noteikti bija jādemisionē, bet nosaukt kandidatūru, kas varētu nākt viņa vietā, neņemos. Katrā ziņā zemkopību, piensaimniecību noteikti vajadzētu saglabāt. Pašlaik izskatās, ka Latvijā tās varētu būt vienīgās nozares, kas vēl kaut ko ražo, jo pārējie tikai pērk un pārdod…

Madonietis Aldis: – M. Roze, nostrādājot 8 gadus par zemkopības ministru, šajā nozarē daudzmaz orientējas. Galvenais trūkums, veidojot valdību, jau ir tas, ka par ministriem kļūst partiju virzīti cilvēki. Mans viedoklis – ministru amatos būtu jāizvirza profesionāļi, neraugoties uz partiju piederību, bet Saeimā lai darbojas tautas ievēlētie politiķi. Tas, ka Latvijā ir jāsaglabā piensaimniecība un zemkopība, ir viennozīmīgi.

Uldis Putniņš no Bērzaunes pagasta: – Ministru maiņa neko nedos. M. Roze zemkopības ministra pienākumus nemaz tik slikti neveica, bet viens jau nekad neko nevar izdarīt. Piensaimniekiem vajadzētu rīkoties tāpat, kā darīja agrāk laukos, – pašiem taisīt sviestu, krējumu un to visu, ieskaitot pienu, arī pārdot.

Astrīda no Praulienas pagasta: – Par to, ka Latvijā obligāti būtu jāsaglabā gan piensaimniecība, gan zemkopība, šaubu nav. Nedrīkst pieļaut, ka šīs nozares varētu piedzīvot cukurfabriku likteni. Nekas daudz jau mums tāpat vairs nav palicis.

Andris no Varakļāniem: – Ar vienu pašu M. Rozes demisiju nekas nebūs līdzēts ne lauksaimniekiem, ne visiem pārējiem. Lauksaimniekiem naudu iedod, bet tālbraucējiem šoferiem, transporta nozarei noņem. Jāmaina ir visa valdība un arī Saeima, sākot no paša pirmā deputāta līdz pat Godmanim. Un jāievēlē jauni, varbūt tad kaut kas mainīsies, bet, kamēr pie varas būs šitie vecie vēži un vēzenes, kā izteicās Dobelis, nekas labs tur nebūs. Vai tad vetārsts var būt aizsardzības ministrs?

Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px