Regīnas Kārkliņas individuālais uzņēmums "Stils R" reģistrēts 1998. gadā, atverot frizētavu Ērgļos. Šogad i/u "Stils R" rit 11. darba gads, un uzņēmuma saimniece Regīna Kārkliņa joprojām ne tikai strādā savā profesijā, bet arī mācību centra "BUTS" Madonas filiālē kursos apmāca friziera amata pamatus.
Viņas lolojums – frizētava salons "Trio" Madonā – atvērta klientiem kopš pagājušā gada 15. augusta.
Vaicāta par to, kāds bijis ceļš līdz friziera amatam, Regīna Kārkliņa atceras: – Friziera darbs bija bērnības sapnis. Kad pabeidzu vidusskolu un mammai sacīju, ka gribu kļūt par frizieri, viņai bija iebildumi, neļāva man mācīties šo amatu. Tā es beidzu Jēkabpils ekonomisko tehnikumu, mācījos grāmatvedību, bet sirds man tur klāt nebija. Protams, māmiņas vēlmi izpildīju, bet grāmatvedībā neesmu strādājusi. Skaitļi ir tas, kas visvairāk dzīvē nepatīk. To apzinoties, pabeidzu Biznesa augstskolu "Turība", ieguvu pirmo friziera diplomu. Sāku frizēt matus mājās. Braukāju ar somiņu arī pa pagastiem, pa Jumurdu, Sidrabiņiem. Tur biju noteiktās dienās, un cilvēki mani gaidīja. Novērtēju, ka friziera darbs ir tas, ko gribu darīt. Tāpēc vienmēr saku, ka tie ir laimīgi ļaudis, kuri dara to, kas patīk, un par to vēl saņem arī naudu.
Laikam tādēļ, ka pašai bijis jāpaiet zināmam laikam, lai nonāktu līdz šai atziņai un papildus vēl dažādos kursos apgūtu friziermākslas noslēpumus, Regīna Kārkliņa kopš 2004. gada vada frizieru kursus bezdarbniekiem un komercgrupām.
Sadarbībā ar mācību centra "BUTS" Madonas filiāli šonedēļ uzsākta jaunas frizieru grupas apmācība, kur mācīties gribētāju bija daudz vairāk, nekā iespēju apmācīt par ES piešķirtajiem līdzekļiem. Regīna Kārkliņa sniedz zināšanas 7 interesentu grupai, kas vēlas pārkvalificēties, kas ir palikuši bez darba, bet grib apgūt matu frizēšanas pamatus, lai nākotnē būtu darbs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.02.2009.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto