– Kādas ir jūsu domas par zemnieku rīkotajām protesta akcijām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jāzeps no Ludzas: – Tās tikai rāda, kur ir novesta Latvija. Diemžēl valdība neieklausās ne zemnieku balsī, ne arī citās protesta akcijās izvirzītajās prasībās. Jau cik gadu pie varas ir vienas un tās pašas partijas, un dzīve nepaliek labāka. Vismaz es neredzu nākotni. Cik ilgi var dzīvot bez savas ražošanas? Lietuva taču arī ir ES valsts, bet tur uzbūvē jaunu cukurfabriku. Turpretī mēs savas cukurfabrikas visas esam likvidējuši.
Madoniete Janina Āriņa: – Es atbalstu zemnieku protesta akcijas. Tās jau sen vajadzēja rīkot, jo viss iet šķērsām. Ja man būtu dakšas, arī es dotos zemniekiem palīgā… Manuprāt, pirmais, ko vajadzētu panākt, – lai atlaiž ministru Rozi. To jau mēs sakām visi, ne tikai zemnieki vien prasa. Es domāju, ka arī naudas valstij ir gana. Lai tikai pameklē!
Jānis Rauda no Aronas pagasta: – Zemnieku prasības, manuprāt, netiks sadzirdētas. Protams, protesta akcijām vienmēr ir arī pozitīva loma, jo tās atbalsojas visā Eiropā, līdz ar to mūsu Zemkopības ministrijai varbūt ir vieglāk aizstāvēt Latvijas pozīciju arī Briselē. Mūsu valstī par daudz ko var tikai pabrīnīties. Nu kaut vai par to, ka no graudiem taisīt briketes dedzināšanai ir izdevīgāk nekā cept maizi. Ja mūsu senčiem teiktu, ka pienāks tādi laiki, kad graudus audzēs dedzināšanai, viņi noteikti neticētu.
Madonietis Juris: – Zem-niekiem, kas nodzīti līdz stutei, sen vajadzēja tā protestēt – jau tad, kad gatavojās slēgt cukurfabrikas. Tagad tās visas ir izpostītas, bet vismaz vienu taču vajadzēja atstāt. Es ceru, ka daļu zemnieku prasību, lai viss neaizietu zem grunts, valdība tomēr izpildīs. Iespaids gan paliek, it kā zemnieciņu vispār gribētu padzīt zem zemes.
Raivis Žvagiņš no Praulienas: – Es domāju, ka valdība zemniekos tomēr ieklausīsies, jo tiek izvirzītas pamatotas prasības. Valstij zemnieki taču jāatbalsta. Attiecībā uz iespējamo M. Rozes atkāpšanos no amata – it kā visi jau saka, ka viņam jāatkāpjas, bet ko liks vietā? Īstenībā viņi taču visi ir vienādi…
Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA