Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Autoservisu pakalpojumi joprojām pieprasīti

Redakcija

Autors • 24.01.2009.

Autoservisu pakalpojumi joprojām pieprasīti
Burtu lielums

Madonā jau kopš 90. gadu sākuma darbojas autoserviss SIA „Mad Eva". Pašreizējā situācijā, kā jau visiem uzņēmumiem, arī šai firmai problēmu pietiek, taču kopumā servisa vadītājam Ilmāram Ozoliņam skats uz nākotni nav drūms.

– Strādājam galvenokārt ar kravas auto, taču ir arī vieglās automašīnas. Cenšamies pārsvarā apkalpot Mercedes auto, jo mums ir šīs markas diagnostikas datorprogramma, kas der gan kravas, gan vieglajām mašīnām. Skrūves saskrūvēt var jebkurš, bet, lai novērstu kļūdas auto datorsistēmās, bez specializētas programmas neiztikt.

Esam arī oficiālie Michelin riepu izplatītāji, līdz ar to klientiem piedāvājam arī šo produktu. Līdztekus minētajiem pakalpojumiem metinām alumīnija lietos diskus, mainām priekšējos vējstiklus, veicam motoru apkopi, mainām eļļu un eļļas filtrus, ja vajag, riepas remontējam. Sevišķi bieži klienti ir lauksaimnieki, kas, novācot ražu, mēdz saplēst lauksaimniecības tehnikas riepas uz dzelžiem, kuri mētājas tīrumos. Lētāk ir šādas riepas labot, nekā pirkt jaunas, jo to cena ir Ls 1000 un pat vairāk. Šo pakalpojumu pilsētā mēs sniedzam vienīgie. Kopumā būtu vieglāk pateikt to, ko mēs nedarām, nevis ko darām, – savu darba jomu raksturoja Ilmārs Ozoliņš, piebilstot, ka vienīgais, ko SIA „Mad Eva" neveic, ir piekabju un sisto mašīnu remonts, kā arī auto krāsošana.
Lielāko darba apjomu šobrīd veido auto elektrosistēmu remonts. Ziemā sāls uz ceļiem var sabojāt ģeneratorus, jo daudzām jaunajām automašīnām nav tā saucamās „bruņas", kas pret to pasargātu, arī izdangātie ceļi mēdz radīt bojājumus.

– Esmu dzīvē pārliecinājies par to, ka labāk paņemt tik, cik pakalpojums patiešām maksā, bet tad arī sataisīt tā, lai nav kauns, nevis sataisīt pa lēto, bet klients pēc nedēļas, ne pārāk apmierināts, atkal ir klāt ar veco vainu. Kopumā ar klientiem ir interesanti, cik zinu, Rīgas servisos viņi netiek ielaisti, bet pie mums dažkārt ir ierasts, ka viņi stāv klāt un skatās, kā darbinieks strādā. Tam ir gan plusi, gan mīnusi. Pluss ir tāds, ka viņi var pārliecināties, vai tā jaunā detaļa tik tiešām tiek mašīnā ielikta, taču mīnuss ir tas, ka nereti dažam labam rodas vēlme sākt mācīt darbiniekus, kā pareizi jāstrādā. Ja tu esi tāds speciālists, kāpēc tad brauc uz servisu? Ir bijuši arī dažādi kuriozi. Vienreiz pat bija gadījums: cilvēks izmisis zvana – mašīna neiet, taču beigās izrādās, ka tās bākā vispār nav benzīna, – atgadījumu ar klientu atstāstīja Ilmārs Ozoliņš.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.01.2009.

Autors: EGILS KAZKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px