Daugavpils un Krāslavas rajonā sākusies saslimšana ar vīrusu meningītu, un inficējušies 55 cilvēki, galvenokārt bērni, informēja Sabiedrības veselības aģentūra (SVA).
Šogad saslimstība sākusies vismaz septiņas nedēļas ātrāk nekā citus gadus, un pirmie saslimušie reģistrēti 29. maijā. Četru nedēļu laikā Daugavpilī ar meningītu saslimuši 37 cilvēki, bet Krāslavā – 18.
Visi saslimušie galvenokārt ir bērni skolas vai bērnudārza vecumā un arī pieaugušie. Pagaidām 13 inficētie ir hospitalizēti Daugavpils slimnīcā.
Epidemioloģiskās izmeklēšanas rezultāti liecina, ka pirmie saslimušie konstatēti pēc ūdens lietošanas no privātas akas, savukārt turpmākā izplatība notikusi, infekcijai izplatoties gaisa pilienu ceļā.
Epidemiologi norādījuši, ka saslimšana neliecina par ārkārtas situāciju, bet gan par sezonālās saslimšanas pazīmi, un prognozē, ka tā neaptvers plašas iedzīvotāju masas, kā tas bija pagājušā gada vasarā un rudenī, jo bērni pašlaik neapmeklē mācību iestādes, kur, ikdienā cieši kontaktējoties, infekcija varētu viegli izplatīties ar gaisa starpniecību vai kontaktu ceļā.
SVA atgādina, ka par inficēšanos ar vīrusu, kas izraisa meningītu, liecina paaugstināta ķermeņa temperatūra, stipras, neizturamas galvassāpes, miega traucējumi, ēstgribas zudums, kā arī vērojams sejas ādas un kakla apsārtums. Tāpēc, parādoties šādiem simptomiem, mediķi aicina nekavējoties vērsties pie sava ģimenes ārsta, lai ārstētos un neinficētu apkārtējos.
Lai izvairītos no saslimšanas, iedzīvotāji aicināti ievērot personīgo higiēnu, nedzert no kopīgiem traukiem ar saslimušo, ūdeni no akām vai avotiem lietot tikai pēc vārīšanas, vairākas reizes dienā mazgāt rokas, izvairīties no pieskaršanās ar tām acīm, degunam, mutei, kā arī no rakstāmlietu likšanas mutē.
Pēc BNS informācijas sagatavoja EGILS KAZAKEVIČS