Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Par jauno Amerikas prezidentu

Redakcija

Autors • 22.01.2009.

Burtu lielums

Otrdien miljoniem cilvēku visā pasaulē sekoja ASV jaunā prezidenta inaugurācijas ceremonijai. – Kādi ir jūsu pirmie iespaidi, Barakam Obamam oficiāli stājoties ASV prezidenta amatā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Vitolds Krištopāns: – Amerikai jau sen prezidenta pienākumus vajadzēja uzticēt kādam melnādainajam kandidātam. Katrā ziņā es Amerikas tautas izvēli vērtēju pozitīvi. Pārmaiņām ir jābūt arī tādā lielā valstī kā Amerika. Prezidentu maiņa šajā zemē ASV un Latvijas attiecības īpaši neiespaidos.

Roberts Kuba no Sarkaņiem: – Oba-ma ir Amerikas izvēle, un tas ir tālu. Arī runas par Amerikas un Latvijas attiecībām, manā uztverē, ir tādas uzpūstas. Latvija ir pārāk maza valsts, lai Amerika par to īpaši rūpētos. Mums taču nekā tāda nav, un mēs nevienam neesam vajadzīgi. Domāju, arī Krievijai mēs neesam vairāk vajadzīgi. Un arī sev, iespējams, nebūsim vajadzīgi, ja jau tik daudzi aizbrauc projām un valdība tā izrīkojas. Izglītību iznīcina, ražošanas un arī nākotnes nekādas nav, toties ir lieli parādi. Tāpēc ir jācīnās un jādarbojas pašiem.

Inese Mailīte no Ērgļiem: – Pagājušajā gadā Amerikā es biju divas reizes – vispirms aprīlī, tad augustā. Man šķiet, ka no diviem kandidātiem, kas pretendēja uz ASV prezidenta amatu, Obama patiešām ir īstais cilvēks. Arī es, ja man būtu bijušas šādas tiesības, noteikti balsotu par Obamu. Cits jautājums, vai viņš ir tieši tas, kas konkrētajā situācijā visvairāk ir vajadzīgs pasaulei. Es par to šaubos.

Nikolajs no Madonas: – Es sižetu skatījos pa televizoru un zinu, ka tagad Amerikai būs jauns prezidents, bet viegli viņam nebūs. Džordžs Bušs ir atstājis smagu mantojumu, tāpēc jaunajam prezidentam jānovēl veiksme. Ja Amerikā viss būs labi, arī mums Latvijā kļūs labāk.

Madonietis Edgars: – To, cik veiksmīga ir bijusi Amerikas tautas izvēle, rādīs laiks, jo cilvēku nevar vērtēt pēc ādas krāsas, bet gan jāvērtē pēc paveiktajiem darbiem. Cerams, Obama būs labāks prezidents par Bušu. Amerikāņi jau ļoti cer uz pārmaiņām, lai, piemēram, tiktu pabeigti kari, kuru dēļ lielākoties rodas arī ekonomiskās krīzes.

Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px