Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Par saeimas atlaišanu

Redakcija

Autors • 20.01.2009.

Burtu lielums

Kurš no variantiem, jūsuprāt, ir labākais – Valsts prezidentam rosināt referendumu par Saeimas atlaišanu, ja līdz 31. martam netiek izpildīti viņa izvirzītie neatliekamie uzdevumi; Saeimas ārkārtas vēlēšanas sarīkot jau martā, kā to ierosina Tautas partija; vai varbūt dot iespēju Saeimai strādāt līdz kārtējām vēlēšanām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Jānis Ameļkovs: – Es domāju, ka Saeimai ir jāstrādā. Diez vai mēs ievēlēsim labākus. Turklāt tagad ir izveidojusies situācija, kad īsti nevar saprast – kurš kuru grib atlaist. Pamatota ir prasība mainīt vēlēšanu likumu, lai varētu balsot par konkrētiem cilvēkiem.


Jānis Šķēls no Lubānas: – Saeimai vajadzētu tomēr pacīnīties un pierādīt, ka ir spējīga strādāt arī rezultatīvi, bet, ja līdz prezidenta noteiktajam laikam tā nespēs izpildīt izvirzītos uzdevumus, tad Saeima gan būtu jāatlaiž. Politiķu paziņojumi par Saeimas ārkārtas vēlēšanām vairāk jau izklausās, it kā deputāti paši taisītos bēgt…

Madonietis Pāvels: – Deputātiem tas pašiem būtu jāizlemj. Es tomēr ticu, ka viņiem katram ir sirdsapziņa. Tas, protams, ir subjektīvs viedoklis, bet, manuprāt, vēlētājiem būtu jādod tiesības atlaist tos, ko viņi paši ir ievēlējuši, taču civilizētā veidā. Pilsoņiem vajadzētu dot tiesības vēlēt arī Valsts prezidentu, ko tagad var ievēlēt ar 51 Saeimas deputāta atbalstu. Latvijai tas ir par maz.

Madonietis Antons Meža Eriņš: – Jārīkojas tā, kā iesaka Valsts prezidents. Ja Saeimas ārkārtas vēlēšanas tiktu sarīkotas nekavējoties, likumi paliktu tie paši, un tad partiju tā saucamās lokomotīves aiz sevis parlamentā ievilktu visus pārējos. Tāpat valdībā vajadzētu strādāt profesionāļiem. Ja kaut ko nesaprot, tad vismaz nevajag sniegt intervijas ārvalstu žurnālistiem, kā to izdarīja Slakteris. Kauna lieta!

Madoniete Inita: – Es, protams, uzskatu, ka būtu jārīkojas tā, kā ir noteicis Valsts prezidents. Latvija tomēr ir demokrātiska valsts, un tautai pieder tiesības vēlēt un lemt. Manuprāt, būtu pašsaprotami izpildīt arī prezidenta izvirzītos uzdevumus.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px