Kopš 15. janvāra Madonā, Saules ielā 61, z/s "Liel-Kaibēni" piedāvā iegādāties dažādus zāģmateriālus celtniecībai, kā arī maisos safasētu malku.
Veikals ir Vecpiebalgas pagasta zemnieku saimniecības "Liel-Kaibēni" struktūrvienība.
Saimnieks Voldemārs Zivtiņš iepazīstoties pastāsta, ka viņa dzimtā puse ir Cēsu rajona Vecpiebalga. Arī tagad dzīvo un strādā z/s "Liel-Kaibēni" Vecpiebalgā, kur atrodas zāģētava. Toties ar Madonu saista īpašas atmiņas. Pēc dienesta armijā viņš ir strādājis Madonā – kādreizējā uzņēmumā SCO bijis būvdarbu vadītājs, 20 gadu nodzīvojis Madonā, Raiņa ielā.
Izvaicāts par to, kāpēc izvēlējies atvērt veikalu Madonā, viņš pamato: – Madona man ir pazīstama pilsēta no jaunības laikiem. Kad Vecpiebalgā būvēju viesu namu, aicināju talkā Madonas celtniekus. Gunārs Lavrinovičs ir mans bijušais kolēģis, un ar viņu pārspriedām ideju, domas, kur būtu piemērotas telpas. Aizbraucu uz Madonu, un man piedāvāja šo šķūni. Iepriekš meklēju piemērotus tirdzniecības laukumus gan Cēsīs, gan Priekuļos, bet zāģmateriālu novietošanai un glabāšanai atbilstošu vietu izdevās atrast Madonā. Jāatzīst, ka Madonā ir lētāka telpu īre nekā Cēsīs.
Veikals atrodas Madonā bijušajā gaterī, kura telpas, lai arī jāremontē, ir piemērotas zāģmateriālu glabāšanai.
Voldemāram Zivtiņam zāģmateriālu veikala atvēršana nav pirmā pieredze. Savs uzņēmums – zāģētava – Vecpiebalgā darbojas kopš 1993. gada. – Vienubrīd pārsvarā zāģējām dzelzceļa gulšņus lielos daudzumos, pēc pasūtījuma – arī dažādus zāģmateriālus. Uzņēmējdarbības uzplaukuma laikos algoti ap 30 strādnieku, tagad to skaits ir sarucis, – ieskicē saimnieks.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.01.2009.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto