Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Rēķins mājsaimniecībām palielināsies

Redakcija

Autors • 17.01.2009.

Rēķins mājsaimniecībām palielināsies
Burtu lielums

Ņemot vērā 2008. gada 12. decembrī Saeimā veiktos grozījumus likumā „Par pievienotās vērtības nodokli", kas ar 2009. gada 1. janvāri paredz pievienotās vērtības nodokļa likmes paaugstināšanu elektroenerģijas piegādei iedzīvotājiem no 5% uz 10%, AS „Latvenergo" veic attiecīgas izmaiņas šogad patērētās elektroenerģijas maksas aprēķināšanā.

Janvārī patērētajai elektroenerģijai, par ko iedzīvotājiem būs jāmaksā februārī, tiks piemērota jaunā – desmit procentu pievienotās vērtības nodokļa likme, kas mainīs līdzšinējo elektroenerģijas maksu no 0,071 Ls/kWh uz 0,0743 Ls/kWh. Tas nozīmē, ka mājsaimniecībām rēķins par elektrību palielināsies par aptuveni 4,8%.

AS „Latvenergo" uzsver, ka šī nav elektroenerģijas maksas paaugstināšana vai tarifa izmaņas, bet gan korekcija, kas saistītas ar likuma „Par pievienotās vērtības nodokli" izmaiņu piemērošanu.

Atgādinām, ka janvārī, veicot norēķinus par 2008. gada decembrī patērēto elektroenerģiju, joprojām tiek piemērota vecā pievienotās vērtības nodokļa likme 5% apmērā.
Elektroenerģijas bāzes tarifs joprojām paliek nemainīgs.

Autors: ANDRIS SIKSNIS
AS „Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas vadītājs

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px