– Vai, jūsuprāt, Vecrīga ir piemērota tik plašu protesta akciju organizēšanai kā 13. janvārī, vai tomēr tās būtu jārīko kādā citā vietā, piemēram, Daugavmalā? – vakar pēc otrdien Rīgā pieredzētajiem grautiņiem jautājām Cesvainē sastaptajiem cilvēkiem.
Valters no Cesvaines: – Protesta akcijas var rīkot, bet tikai bez krievu huligānu iejaukšanās. Tur bija arī latvieši, kas tādu brīdi speciāli gaidīja, lai varētu laupīt un zagt. Līdzīgi kā savulaik Tallinā. Varbūt valdībai vispār vajadzētu atņemt naudu policijai un neko tai nemaksāt. Tad nebūs, kas aizstāv, un varēs laupīt, cik gribēs… Policija konkrētajā situācijā izdarīja vairāk, nekā bija iespējams. Ja policistu vidū būtu vairāk latviešu, būtu labāk.
Cesvainietis Lauris: – Šādas protesta akcijas ir jārīko, lai valdība beidzot sāktu domāt arī par tautu. Prasības valdībai ir jāpauž ne jau tikai vienā mītiņā, tie jārīko regulāri. Protams, nav pieļaujama tāda demolēšana kā otrdienas vakarā Rīgā. Manuprāt, policija varēja rīkoties enerģiskāk, uzreiz aizturot lielākos nekārtību izraisītājus un nepieļaujot demolēšanu vairāku stundu garumā. Domāju, ka 9. Saeima ir jāatlaiž.
Cesvainiete Silva: – Tādas protesta akcijas Vecrīgā nav jārīko, bet Daugavmalā – gan. Tur vietas pietiks ne tikai 10 000 cilvēku, bet gandrīz vai visai Rīgai un Latvijai. Ja kāds paliek nikns un nevaldāms, lai iet Daugavā peldēties. Žēl, ka es nevarēju piedalīties šajā protesta akcijā, jo savs viedoklis ir jāpauž katram. Tas, ka mierīga protesta akcija pārauga grautiņos, īpaši nepārsteidz, jo daudzi jaunieši mūsdienās ir ļoti agresīvi un no viņiem var sagaidīt pašu velnu…
Cesvainietis Dainis: – Es skatījos reportāžas pa televizoru, un mani pārsteidza šāds notikumu pavērsiens, kad miermīlīgas akcijas beigās notika vēl nepieredzēti grautiņi Vecrīgā. Acīmredzot, tādu pasākumu rīkošanai ir jāizvēlas cita, daudz piemērotāka vieta.
Cesvainietis Romāns Semjonovs: – Es domāju, Vecrīga tādām protesta akcijām, kur piedalās tik daudz cilvēku, nav pati labākā vieta. Otrdienas vakarā tas bija labi redzams, kaut gan ne jau akcijas dalībnieki bija tie, kas ārdījās Vecrīgā, bet gan stipri sadzērušies jaunieši.
Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA