Sākoties jaunajam gadam, Madonas tirgotavā vairs nejūt pircēju drūzmēšanos, kā tas bija pirms gadumijas. Ikdiena tirgotavā – pavisam mierīga, un, kad darbdienas rīta pusē iegriezāmies, lai pārliecinātos, ko ļaudis pērk pēc svētkiem, tobrīd iegādāties sev nepieciešamo ieradās tikai pāris pircēju.
Atgriežamies pie dienišķā kartupeļa
Var piekrist, var nepiekrist teicienam, ka krīze piezemējas kartupeļu laukā, bet tas, kas prot no kartupeļa pagatavot neskaitāmus ēdienus, vienmēr būs paēdis. Tiem, kam kartupeļi, kāposti un burkāni pašiem izaudzēti, atliek tikai tos samest katlā, un veselīgais dārzeņu sautējums gatavs. Kam nav savu lauku, jādodas pie dārzeņu audzētājiem.
Vaicāts par to, vai var just, ka pircēju makos iestājies taupības režīms, dārzeņu tirgotājs Viktors Vāgners atzina: – Mazāk pērk, ja salīdzina, kā bija uz svētkiem decembra nogalē. Pērk dienišķos kartupeļus, kāpostus, sīpolus, ābolus. No visa pa druskai. Neteikšu, ka vietējos vitamīnus nenovērtē. Lai arī blakus ir lielveikals "Maxima", daudzi labāk nāk iepirkties uz tirgotavu, kaut arī te dārzeņu cenas ir nedaudz augstākas.
Viktors Vāgners stāstīja, ka kāpostu krājumos vēl ir daudz. Kāpostus, sīpolus, burkānus izaudzē piemājas saimniecībā Madonā, bet kartupeļus – sievas laukos Preiļu rajonā. – Tendence – ar katru gadu audzēt mazāk, jo līdz pavasarim neizpērk, nav vēlamā apgrozījuma. Laukos jau katram ir kāds zemes stūrītis, un dārzeņus pārsvarā pērk pilsētnieki. Tomēr nevar žēloties – pats audzēju, pats iztirgoju, – sacīja Viktors Vāgners.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 15.01.2009.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto