– Kādas ir jūsu domas par tautas sapulces rīkošanu Rīgā 13. janvārī? – vakar jautājām Praulienas pagastā sastaptajiem cilvēkiem.
Paulis Salnītis no Jumurdas:
– Mēs jau reiz – barikāžu laikā – braucām uz Rīgu, lai aizstāvētu ideju par brīvu un neatkarīgu valsti. Protams, arī tagad ir svarīgi vienoti paust savu viedokli. Valdības vīriem jau vajadzētu zināt, ko domā cilvēki, kas dzīvo un saimnieko laukos. Mūsu valstī notiek daudz kas tāds, ko grūti saprast. Kā var atlaist dakterus, kā var slēgt slimnīcas, ja cilvēkiem laukos arī ir jāārstējas. Ērgļi nav nekāds mazais miests, bet jau klīst runas, ka slimnīcu, iespējams, pavasarī slēgs.
Edgars Salnītis no Jumurdas: – Kaut kas ir jādara. Daudzus atbrīvo no darba, samazina algas, bet cenas paaugstina. Man darbs pagaidām ir, bet, cik ilgi tas būs, nav zināms. Nezinu, vai vajag atlaist visu Saeimu, bet kādus deputātus gan derētu nomainīt.
Dzintars Zole no Praulienas: – No tautas sapulcēm lielas jēgas nav. Kā valdība nolems, tā arī būs. Ne jau pirmo reizi sanāk cilvēku tūkstoši un izsaka savu protestu, bet vai tad kaut kas mainās, vai lauku cilvēku viedoklī kāds ieklausās? Pēc lietussargu revolūcijas Kalvītis gan atkāpās, bet kādu putru nākamajai valdībai viņš atstāja! Un kādu putru tagad ir savārījis Šlesers, tāpat Slakteris un Godmanis. Attiecībā uz Saeimu – to jau sen vajadzēja atlaist, lai varētu vēlēt jaunus, nevis tos „vecos", kas Saeimā guļ, lasa avīzes, runā pa mobilajiem telefoniem jau no pašiem pirmsākumiem, kopš Latvija atguva valstisko neatkarību.
Vilis Pulkstenis no Praulienas: – Tau-tai savs viedoklis ir aktīvi jāpauž. Varbūt tad kaut kas mainīsies. Cik ilgi var tā solīt un nepildīt? Ja sanāks daudz cilvēku un izteiks savas prasības, domāju, ka valdība būs spiesta vismaz kaut ko ņemt vērā.
Silvija no Praulienas: – Manuprāt, šobrīd nav jēgas atlaist Saeimu, bet ministru skaitu valdībā gan vajadzētu samazināt un arī pamainīt. Ir jāmeklē un jāatrod spējīgi cilvēki, kas kaut ko var izdarīt šajā situācijā, kādā esam nonākuši.
Aptauju veica: ŽEŅA KOZLOVA