13. decembrī – Lūcijas dienā, kas simbolizē gaismu un labdarību, veterinārārste Rudīte Ozoliņa kopā ar savu ģimeni un klientiem svinīgi atklāja veterinārās ambulances jaunās telpas, kas tagad atrodas Madonā, Blaumaņa ielā 12.
Mazo dzīvnieku veterinārā ambulance ir Aronas pagasta z/s "Rudzīši" struktūrvienība, kas iepriekš atradās Skolas ielā 27. Arī jaunās telpas, kas atrodas tuvāk centram, iekārtotas atbilstoši veterinārās ambulances prasībām. Uzgaidāmajā telpā uzmanību saista dzīvnieku fotogalerija.
Ambulancē pieejama dzīvnieku terapija, ķirurģija un inhalācijas narkoze, rentgens, analīžu veikšana, konsultācijas, profesionālā barība un padomi dzīvnieku uzvedības problēmās. Rudītei Ozoliņai nostiprinājusies sadarbība ar vadošajām Latvijas klīnikām un dr. Kasparu Akmeni, kas ir specializējies ķirurģijā. Gada nogalē un visu janvāri būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas.
Vaicāta par veterinārārstes stāžu, Rudīte Ozoliņa atklāj, ka savā profesijā nostrādāti 22 gadi. Viņas prakse mazo dzīvnieku slimībās aizsākās 1991. gadā: – Smagi saslima mūsu ņūfaundlenda kucīte. Veicās, ka tajā laikā kursabiedrs Jānis Beinerts atklāja pirmo veterināro klīniku Rīgā un man bija iespēja jebkurā diennakts laikā saņemt no kolēģiem profesionālas konsultācijas.
Jauniegūtās zināšanas sāku izmantot praksē. 2000. gadā stažējos vienā no vadošajām Rīgas klīnikām "Kavet", un visus šos gadus mani atbalsta tās īpašniece dr. Adrija Keiša. Pēc gada uzsāku darbu dr. Ģirta Vējiņa jaunatklātajā Madonas veterinārajā ambulancē, bet 2005. gadā pārņēmu tās vadību.
Nozīme bijusi arī tam, ka aprūpe vajadzīga arī pašu ģimenes mīluļiem. Piemēram, Latvijas strīpainajam runcim Bonim jāārstē astma, Siāmas kaķenītei Bettai diagnosticēta epilepsija, īru setera kucīte Prada nākusi no nelabvēlīgas ģimenes, bet dēla ģimenē Abesīnijas kaķis Brunis pēc pārslimotas infekcijas neredz ar vienu actiņu. – Ir daudz vieglāk saprasties ar klientiem, ja pats esi negulējis naktis pie slima dzīvnieka un priecājies par izveseļošanos, esi pārvarējis grūtos brīžus, kad slimības vai vecuma dēļ jāšķiras no iemīļota dzīvnieka. Ir patīkami, kad pašas apmācīts suns veiksmīgi nokārto vispārējās dresūras eksāmenu un ar labiem panākumiem piedalās izstādēs, kā arī suns, kas pārcietis cilvēku cietsirdību, atgriežas pilnvērtīgā dzīvē, – atzīst Rudīte Ozoliņa.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.12.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto