Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Diena Rīgas pilī kopā ar prezidentu

Redakcija

Autors • 13.12.2008.

Diena Rīgas pilī kopā ar prezidentu
Burtu lielums

8. decembrī mums, trim Madonas un vienam Vecpiebalgas skolēnam, bija neatkārtojama iespēja pavadīt dienu Rīgas pilī un iepazīties ar tajā strādājošo darbinieku ikdienu.

Šī iespēja mums radās pagājušā mācību gada pēdējā skolas dienā, kad Madonas skolēni Madonas kultūras namā tikās ar Latvijas Valsts prezidentu Valdi Zatleru un uzdeva sev interesējošus jautājumus. Pirmajiem trim skolēniem, kuri uzdotu jautājumus, prezidents solīja uzaicinājumu uz prezidenta pili. Īstenībā šo solījumu neuztvēru nopietni, un diezgan liels bija mans pārsteigums, kad novembra beigās tiku informēta par to, ka tiešām esmu ielūgta doties uz Rīgu. Uzaicinājumus saņēma arī Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolnieks Ēriks Solovjevs un Madonas Valsts ģimnāzijas skolnieks Raivo Stradiņš, kā arī puisis no Vecpiebalgas vidusskolas Tomass Kucinskis. Izbraukšana no Madonas bija diezgan agri – pulksten 6 no rīta, ap 9.30 jau bijām Rīgas pils preses centrā, kur preses centra darbinieks Oskars Volfs un prezidenta padomnieks izglītības jautājumos Juris Mauriņš mūs pacienāja ar tēju un īsumā izstāstīja dienas plānu. Uzreiz pēc preses centra apmeklējuma devāmies uz tikšanos ar Valsts prezidentu. Katram līdzi bija arī kāda dāvana prezidentam, kura tika nodota viņam tieši rokās. Prezidents bija ļoti atsaucīgs un lūdza katram nedaudz par sevi pastāstīt, un mēs nekautrējāmies to darīt. Mūsu tikšanās ar prezidentu bija diezgan īsa, jo viņam visas dienas garumā bija paredzētas daudzas tikšanās, kas ilga līdz pat vakaram. Pēc tam iepazināmies ar pirmā stāva telpām un īsumā uzzinājām par to vēsturi, kā šīs telpas tiek izmantotas šobrīd. Tieši tāpat vēlāk tikām izvadāti pa otro stāvu. Pavisam pilij ir četri stāvi, bet trešais un ceturtais šobrīd ir avārijas stāvoklī un tajos ir bīstami atrasties. Rīgas pils darbinieki cer, ka drīz šīs telpas piedzīvos remontu un atkal būs lietošanas kārtībā. Kad apmeklējām Dāvanu zāli, biju nedaudz pārsteigta par dāvanām, kuras tur ieraudzīju. Patiesību sakot, nemaz nepriecātos tādas saņemt, un, ja jārunā godīgi, atsevišķas no tām bija diezgan bezgaumīgas.

Vairāk lasīt laikrakstā STARS. 13.12.2008.

Autore: NELDA CĪRULE

JURA KRŪMIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px